Bailettiho kávová revoluce

Češi jsou co do kávového vyznání hodně neortodoxní. Tureckou ani vídeňskou kávu v Turecku ani Vídni nikdo tak, jak si je děláme my, nezná. O piccolu taky ani vidu ani slechu. Máme se toho ještě dost co učit. Ale jo, mění se to k lepšímu, i když jednoduše geniální přístroj jménem moka konvička bude určitě velkou neznámou pro většinu i nyní.

K příběhu italské kávové revoluce pod taktovkou značky Bialetti si uvařte tu svoji oblíbenou kávičku, protože chuť na ni by vás při čtení stejně dostihla :)

Byl jednou jeden italský inženýr, Alfonso Bialletti se mu říkalo. Narodil se v roce 1888, kdy František Křižík postavil v Čechách svou první elektrárnu. O průmyslové revoluci v té době ještě nikdo ani nesnil. Když bylo Alfonsovi Bialettimu 45 let, byly už lepší podmínky pro to, aby navždy změnil kávové zvyklosti a vynalezl elegantně jednoduché řešení kávovaru Moka Express. Okamžitě po uvedení na trh se konvička stala hitem a je jakousi ikonou roku 1950. Od počátku 50. let do konce 20. století Bialetti vyrobil více než 200 milionů kávovarů. Dodnes, 45 let po smrti vynálezce, ho používá 90 procent Italů.

To, co z ní udělalo jednoznačný bestseller na trhu s přístroji na výrobu kávy, je jednoduchost její obsluhy a díky tomu i příznivá cena. Konvička se skládá ze tří částí, spodní nádobky na vodu, sítka, kam patří namletá káva a horní nádobky, do které vytéká připravený nápoj. Espreso z moka kávovaru dostanete za már minut, není k tomu potřeba nic jiného, než běžný sporák. Po použití jen rozšroubujete na tři díly, vymyjete a hotovo, připraveno k dalšímu použití. Žádné filtry, trysky a podobné problémové součástky moka konvička nemá, takže její životnost je v podstatě neomezená.  Pravda, spolkne trochu více kávy, než běžné espreso, ale co do údržby se jí nic nevyrovná.

Před tím, než se začtete do pokračování článku, se obveselte videem pro milovníky Star Wars :)

Darth Vader brewing Moka Pot Coffee (2012) from Coffee Circle on Vimeo.

Autorka Bara profilovka mala

Barbora Mazochová
šéfredaktorka portálu iPodnikatel.cz


Diskuze k článku

Přidat komentář
phillipe Quick response :
nebo Whatsapp: + 33751364257
Hello, I am an individual who offers loans internationally . S kapitálem?
který bude použit k poskytování úvěrů mezi jednotlivci v krátkodobém i dlouhodobém horizontu v rozmezí od 5000 do 900.000 pro všechny vážné lidi, které to skutečně potřebují, úroková sazba je 3% ročně .Poskytuji finanční půjčky, půjčku na investice, půjčku na auto, osobní půjčku . Jsem k dispozici pro splnění své klienty v trvání maximálně 3 Dny po přijetí vaší přihlášky.Nikdo není vážně zdržet se hlasování.
2.10.2019 12:43 | Odpovědět

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.