ArtBanana: online umělecká galerie

Umění se konečně stěhuje na internet. Už nejsme odkázáni na „umělecké skvosty“ prodávané v Ikei a dalších nábytkových domech. U nás se o tento posun zasadil projekt ArtBanana.cz – umělecká galerie online. Příběh odhaluje sám zakladatel Ján Gajdušek.

Web ArtBanana jste spustili v červnu 2015. Kdo za ním stojí a jak se vám vede?

Projekt ArtBanana.cz jsme spustili jako online galerii zaměřující se na současné české umění. Web jsme koncipovali jako online marketplace, kde budou zastoupeni jak samostatní umělci, tak celé kamenné galerie. Právě v zastupování kamenných galerií v prostředí internetu na jediném webu je směr, který jsme si v počátcích vytkli. Celý projekt je záměrně cílen na co nejširší veřejnost a jeho záměrem je také popularizovat umění a představit jej v prostředí internetu také lidem, kteří se o něj primárně nezajímají. Snažíme se také podporovat mladé umělce, kterým umožňujeme přímý prodej jejich děl přes náš web. Snažili jsme se vytvořit jednoduchou platformu pro prodej umění, tak, aby byla uživatelsky přívětivá jak pro umělce tak naše zákazníky.

Samotnou ideu online galerie zaměřené na prodej současného umění jsem měl v hlavě již od chvíle, kdy se v Anglii začal rychle rozšiřovat web Saachiart britského sběratele a galeristy Charlese Saatchiho. Rychle jej následovaly další projekty v USA, Německu a Francii. V té době jsem byl ale plně vytížen studiem a prací v Museu Kampa, proto vše zatím zůstávalo jen v podobě nápadu a zjišťování, jak se online trh vyvíjí v zahraničí. Následně jsem se na Silvestra 2014 seznámil s Leošem Novotným mladším, který mou ideu následně podpořil, a po mnoha setkáních jsme společně začali pracovat na jejím uskutečnění.

Od počátku projektu velmi pomohla také Kateřina Havrlant, která s námi konzultovala řešení marketingu a e-commerce problémů. Leoš Novotný ml. se tedy stal hlavním investorem celého projektu a dodnes mi poskytuje veškeré potřebné zázemí. Od dubna 2015 na projektu pracuje také Štěpánka Šebková, která se stará o marketing, správu našeho webu, FB, blogu, komunikaci se zákazníky atd. V listopadu 2015 k nám nově přibyl David Čížek, jehož hlavním úkolem je v současné době celkové rozšíření webu a veškeré technické a IT záležitosti provozu. Mým úkolem je od počátku naplnit web samotným obsahem, proto neustále komunikuji s umělci, kurátory a galeristy a snažím se zajistit našim zákazníkům co nejširší a nejzajímavější nabídku.

Za dobu naší krátké existence jsme se museli vypořádat s řadou problémů a vývoj celého projektu prošel několika fázemi. Zjednodušeně se dá říci, že se v současné době nacházíme na počátku fáze č. 2, kdy po samotném spuštění a dosavadních zkušenostech s provozem připravujeme první velké rozšíření celého webu s dalšími funkcemi jako pro umělce, tak pro zákazníky.

Pokračování rozhovoru najdete v únorovém e-magu Starting Up

autorka Peta profilovka mala
Petra Tabarová
redaktorka portálu iPodnikatel.cz

Diskuze k článku

Přidat komentář
phillipe Quick response :
nebo Whatsapp: + 33751364257
Hello, I am an individual who offers loans internationally . S kapitálem?
který bude použit k poskytování úvěrů mezi jednotlivci v krátkodobém i dlouhodobém horizontu v rozmezí od 5000 do 900.000 pro všechny vážné lidi, které to skutečně potřebují, úroková sazba je 3% ročně .Poskytuji finanční půjčky, půjčku na investice, půjčku na auto, osobní půjčku . Jsem k dispozici pro splnění své klienty v trvání maximálně 3 Dny po přijetí vaší přihlášky.Nikdo není vážně zdržet se hlasování.
2.10.2019 12:42 | Odpovědět

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.