Vzorové obchodní podmínky pro váš e-shop

Mít kvalitní a z pohledu zákona neprůstřelné obchodní podmínky je alfou a omegou úspěchu každého e-shopu. Pokud jste si své obchodní podmínky sepsali jen tak z hlavy anebo je teď právě horko těžko píšete podle informací z neověřených zdrojů, koledujete si o problém. Stáhněte si vzorové obchodní podmínky, které vydala asociace APEK, a prodávejte na internetu bez obav.

Vzor obchodních podmínek pro e-shop 2014

S tvorbou obchodních podmínek má většina začínajících online prodejců problém. Nechtějí nebo si nemohou dovolit platit za právníka, který by jim je připravil na míru, a tak pátrají všude možně a bez rozmyslu obchodní podmínky opisují, aniž by si ověřili jejich správnost a úplnost.

Přitom se ale vystavují nebezpečí postihu ze strany České obchodní inspekce, která existenci obchodních podmínek e-shopů hlídá.

Více informací o činnosti České obchodní inspekce

Navíc je to může přivést do problémů se zákazníky, kteří nesprávně formulovanými obchodními podmínkami mohou být zmateni.

Vzorové obchodní podmínky podle NOZ ke stažení zdarma

Pokud právě řešíte obchodní podmínky po váš budoucí e-shop, anebo přiznáváte, že jste při jejich vytváření v minulosti možná nepoužili kvalitní zdroj, nabízíme vám vzorové obchodní podmínky z dílny Asociace pro elektronickou komerci, což je sdružení více než 210ti obchodních společností, podnikatelů a odborníků v oboru elektronického obchodu, které soustavně podporuje rozvoj elektronického obchodování v České republice a zabývá se certifikací e-shopů.

Vzorové obchodní podmínky jsou aktuální pro rok 2014, upravené podle Nového občanského zákoníku a obsahují množství komentářů, které vám usnadní upravit si je na míru vašim potřebám.

Stáhněte si vzorové obchodní podmínky pro e-shop

Autoři vzorových podmínek pro e-shop ale důrazně upozorňují, že je nutné si vzorové podmínky upravit na míru každého e-shopu: „Je potřeba zdůraznit, že se jedná o vzorový dokument. Jeho aplikaci na konkrétní internetový obchod v praxi doporučujeme vždy konzultovat s právním zástupcem znalým této právní problematiky a specifik daného obchodu,“ uvádí advokát Josef Aujezdský, který se na tvorbě vzorových obchodních podmínek podílel.

Zdroj vzorových obchodních podmínek: Asociace pro elektronickou komerci (APEK) ve spolupráci s advokátní kanceláří Mašek, Kočí, Aujezdský

Tento materiál vznikl za podpory Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

logolink opvk

Diskuze k článku

Přidat komentář
Radim123 Dobrý den,
hledám obchodní podmínky pro srovnávač zboží. Potřeboval bych je vytvořit asi na míru. Všude jsou obch. podmínky pouze pro e-shopy. Nevíte kdo by mi je vytvořil a nebo kdo už je dokonce vytvořené má a jenom by jsme předělali pár náležitostí.

Děkuji za info
20.7.2016 16:48 | Odpovědět
Tomas11 Dobrý den,

asi už píšu s křížkem po funuse, ale máme dobrou zkušenost s https://kropaceklegal.cz/. Dělali jsme u nich obchodní podmínky pro všechny projekty a kontrolovali důležité smlouvy. Vždy bez problémů.
8.9.2017 15:05 | Odpovědět
Pavel895 Dobrý den, sehnal jste prosím požadované obchodní podmínky? Také hledám přímo pro srovnávač zboží. Děkuji
20.11.2018 11:45 | Odpovědět
NevěřícíTomáš V textu uvádíte, že jsou obchodní podmínky podle NOZ. V dokumentu však autor odkazuje na občanský zákoník.
31.12.2015 12:14 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.