Vhodné řešení pro váš internetový obchod

Nakupování přes internet je díky jednoduchosti a dostupnosti stále oblíbenější i v České republice. Také proto se neustále zakládají nové internetové obchody a začínající podnikatelé uvažují většinou kromě kamenné prodejny i o elektronické verzi na internetu. Jak tedy postupovat při zakládání internetového obchodu a jak si poradit v začátcích podnikání na internetu?

Rady pro výběr internetového obchodu

Výběru adekvátního řešení pro internetový obchod by měla předcházet důkladná analýza potřeb vaší firmy. Přesto obecně můžeme říci, že zakázkové řešení elektronického obchodu je vhodné spíše pro velké společnosti, které vyžadují třeba napojení systému na vnitřní informační systém (např. Helios Orange) nebo na informační systém dodavatele zboží se vzájemnou online replikací dat.

Naprostá většina obchodníků zvolí hotový systém. Takové aplikace uspokojují širokou škálu zákazníků napříč všemi druhy sortimentu a nabízí velmi rozsáhlou funkčnost, která je mnohdy poskytovatelem řešení zakázkově doplňována podle požadavků zákazníka. Byť krabicové řešení nezní zprvu příliš libě, může být dostatečně dobrým nástrojem vašeho podnikání na internetu.

Jako vždy je nutné pečlivě vybírat dodavatele – dívejte se především na počet a kvalitu referencí a zaměřte se na takové systémy, které umožňují snadnou rozšiřitelnost, změny funkcionality a nasazení originálního designu. Bez pěkné „výlohy“ se totiž žádný úspěšný e-shop neobejde.

Firem, která řešení pro internetové obchody nabízejí, je na trhu také mnoho. Při výběru té správné pečlivě prostudujte její reference a zjistěte si nejen hodinovou sazbu jejich práce, ale také garanci doby odstranění vad a požadovaných úprav.

 

Zdroj: Lupa.cz

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.