Moderní online platební metody e-shopů

Dalo by se říci s úsměvem, že e-shopy rostou na internetu jako houby po dešti. K vybudování silného postavení mezi konkurencí je proto zapotřebí kvalitní design stránek, propracovaný marketing, SEO a ochota neustále se zlepšovat. Některé e-shopy ale podceňují nabídku platebních metod, jejichž malý výběr může být důsledkem nedokončení nákupu. Jaké formy moderních platebních metod se vyplatí zavést?

Platební karty

Stále více zákazníků si zvyká platit za zboží na internetu platební kartou. V dnešní době se nakupující již nebojí toho, že by někdo kartu zneužil, ale že zaplatí objednávku a ta jim nepřijde. Proto je důležité budovat vzájemnou důvěru.

Elektronické peněženky

Náhradou klasických platebních karet jsou předplacené karty nebo virtuální účty PaySec, Paysafecard, MoneyBrookers nebo PayPal. Tyto karty nejsou nijak provázány s běžným účtem. Dobíjí se podobně jako kredit a umožňují zákazníkům přehlednou kontrolu výdajů.

Předvyplněné příkazy

Zákazník v e-shopu zaplatí kliknutím na tlačítko své banky, které ho přesměruje do jeho internetového bankovnictví. Po přihlášení se mu objeví předvyplněný platební příkaz sloužící k autorizaci úhrady.

Platba mobilem

Mobily už dávno nejsou jenom na volání a psaní SMS. Většina bank nabízí platby přes QR kódy. Stačí, aby si zákazník stáhl do chytrého mobilu aplikaci banky, načetl fotoaparátem kód a aplikace vytvoří platební příkaz.

Esloženka

Zákazníkovi přijde do e-mailu po odeslání objednávky odkaz pro přesměrování do internetbankingu nebo platebního portálu. Zboží může zaplatit hned, nebo až bude na skladě a získá jistotu, že bude jeho objednávka vyřízena.

Nezapomínejte do svého e-shopu také zavést dobírku pro konzervativnější zákazníky, bankovní převod a možnost osobního odběru v zásilkovnách. Vyplatí se sledovat aktuální trendy v platebních metodách a pružně na ně reagovat zejména u e-shopů zaměřených na mladou cílovou skupinu.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.