Eshopisté eshopistům

E-shopů je jako máku, ale jen hrstka z nich je úspěšných. Není se čemu divit, protože na neustále se rozrůstajícím trhu je těžké prorazit.

Pro spoustu z vás je snem mít vlastní e-shop, který vám vydělá na živobytí. Mít e-shop totiž zní snadně... Prostě si založím stránky, kde budu prodávat zboží. Největší starosti my asi bude dělat rozesílka zboží… A v takových úvahách bychom mohli pokračovat.

Nenechte se ale zmýlit. Starostí okolo e-shopu je mnohem víc. Své o tom ví majitelé a manažeři úspěšných e-shopů, od kterých se můžete ponaučit a nechat si poradit ohledně toho, co vás trápí, protože právě proto existuje projekt Eshopista.

Eshopista je projekt, jehož cílem je vzájemné obohacování zkušenostmi a poznatky v oblasti e-commerce. Každý měsíc se koná moderovaná diskuze na vybrané téma s jedním internetovým podnikatelem. Tomuto ostřílenému byznysmenovi můžete prostřednictvím moderátora pokládat otázky do diskuze. Diskuze vždy trvá 120 minut a dalších 60 minut je věnováno networkingu, neboli získávání kontaktů a navazování spolupráce mezi zúčastněnými.

V minulosti se diskuze účastnili manažeři internetových obchodů jako VašeČočky, Lékarna.cz, Parfums.cz, Snowboards.cz, Feedo, Bonami, FashionDays, CZC, rohlik.cz či Kytary.cz. Tedy leadeři ve svém oboru na českém trhu, od kterých je co se učit.

Jako účastník diskuze máte jedinečnou šanci dozvědět se, co stojí za úspěchem daného podnikatele, jak rozjet vlastní podnikání a znásobit tržby, zjistíte co, co jim pomohlo v komplikované situaci, s čím se museli potýkat a mnoho dalších informací k inspiraci.

Každý z účinkujících má svůj poutavý příběh, se kterým je ochoten vás seznámit, chce vám sdělit své zkušenosti, postřehy a upozornit vás na skryté nástrahy online podnikání.

 

Na stránkách Eshopista se navíc můžete dozvědět řadu dalších informací jako novinky ze světa e-commerce, rady, jak vytěžit z vašeho e-shopu maximum a jak docílit toho, že váš e-shop bude patřit mezi ty nejlepší.

Moderátorkou diskuze je paní Magdaléna Divišová, která nám minule odpovídala na otázky ohledně projektu Online People. Dnes si s ní budeme povídat o Eshopistovi.

Paní Divišová, mohla byste trochu přiblížit to, jak může účastník přispět do diskuze svým dotazem?

Každý účastník může do diskuze přispět několika způsoby. Buď předem, když představujeme téma a pozvaného spíkra, to je možné dotazy pokládat přes nástroj Slido. Během vlastní diskuze pak kromě Slido využíváme i Twitter nebo prosté přihlášení se o mikrofon.

Lidé většinou nevyužívají prostor pro otázky, možná protože se bojí, že jejich dotaz bude hloupý. Může na vaší diskuzi využít prostor pro otázky i někdo, kdo má strach mluvit na veřejnosti třeba tak, že svůj dotaz položí písemnou formou?

Určitě. Ostych se objevuje i mezi významnými podnikateliJ. Mimo písemných dotazů přes Slido a Twitter, či vstupu do diskuze, také účastníci pokládají spíkrovi dotazy v kuloárech, po skončení vlastní akce. Možnosti, jak se dozvědět informace, pro které jste si přišli, jsou široké.

U zajímavých projektů jako je Eshopista mě vždy mrzí, že “my Moraváci” máme prostě smůlu. Co může Eshopista nabídnout těm, kteří se do Prahy nedostanou?

Kromě rozsáhlé video sekce, kde jsou skutečně desítky videí špiček českého internetu, které může kdokoliv sledovat odkudkoliv, bych doporučila, aby skutečně zvážili, zda cestu do Prahy neuskutečnit. Kromě cenného know-how, které můžete načerpat od samotného spíkra, získáte kontakty mezi dalšími účastníky. Na mítinky chodí standardně 150-200 hostů, hlavně další eshopisté, kteří řeší obdobné problémy jako vy. V hledišti zasedají také zástupci partnerských firem, které poskytují služby pro eshopy, ať už jsou to developeři, dopravci, zástupci Skliku, Heuréky...

Pokračování článku najdete ZDARMA v e-magu Starting Up

Autor: Petra Tabarová

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.