Dominika Špačková: Maminkatelky

"Maminkatelky" je pojem, který se do českého slovníku vetřel teprve nedávno. Je to složenina slov maminka a podnikatelka. Takových maminkatelek se u nás totiž ročně „narodí“ asi 30 000, a to už je panečku číslo, které nás nenechává chladnými. Maminkatelkou je i průkopnice tohoto pojmu a dobrá rádkyně všech maminek, které chtějí začít podnikat, Dominika Špačková. Nechala jsem jí, aby nám promluvila do duše.

Dobrý den, Dominiko, můžete se nám trochu představit? Kdo jste, co máte za sebou a co děláte právě teď?

Zdravím všechny čtenáře! Jsme na začátku a hned taková otázka. Dokonce i v bibli se objevila její modifikace - kdo jsem, odkud přicházím a kam jdu. Prý když ji člověk vyřeší, má spokojený život.

Věnuji se ženám, jejich podnikání a spokojenosti. Záměrně neříkám worklife balance, protože to považuji za mýtus. Hlavně to pak v ženách vyvolává pocit, že by měly dělat více. Kdežto já chci zdůraznit, že je lepší dělat méně.

Za sebou mám všechno možné - měla jsem e-shop, dovážela jsem silikony z Číny (ne ty do prsou, ale formovací), učila jsem angličtinu, založila klub Volnonožci spolu s Martinem Perlíkem, skoro deset let se věnuji ženám a jejich spokojenosti, poslední 4 roky jsou to maminky podnikatelky - maminkatelky, kterým se věnuji teď.

 

Cílem mojí práce je rozvíjet podnikání žen tak, aby neublížily sobě ani rodině a neprodělaly při tom gatě.

Jak vy osobně zvládáte roli matky a podnikatelky v jednom? Jakým výzvám každodenně čelíte?

Jednoduše - jsem skvělá máma, když jsem s dcerou a když pracuji, tak pracuji na maximum. Tyto dvě oblasti mám oddělené. Když jsem s dcerkou, věnuju se jí, nevyřizuji e-maily, nesleduji chytrý mobil, věnuji se jí. A pracuji jen, když není doma. Když pracuji, tak mám pravidlo buď já nebo dítě jsme mimo domov.

 

Pokračování rozhovoru najdete v prosincovém e-magu Starting Up pro předplatitele

Autorka Bara profilovka mala

Barbora Mazochová
šéfredaktorka portálu iPodnikatel.cz


Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.