Buzzword: Responzivní webdesign

Znáte průpovídku o kovářově kobyle? Ta bude teď tak trochu sedět na tento článek o responzivním webdesignu. iPodnikatel.cz je v tomto ohledu hříšníkem, u kterého se o responzivně designu dá mluvit jen stěží, ale věřte, že je to kostlivec, který nám už pomalu nedává spát J Responzivní design je slovíčko, které jde z úst webdesignérů slyšet hodně hlasitě. Je to totiž nezbytnost, pokud chcete mít na internetu úspěch.

Proč? Existují minimálně dva neoddiskutovatelné argumenty. Zaprvé: už teď dosahuje obvyklé procento návštěv z mobilních zařízení na webech číslovky 20 (a pořád strmě poroste!), tzn. že už teď jeden z pěti návštěvníků přijde na váš web z mobilu nebo tabletu. A co když právě ten jeden jde na váš web za účelem utratit tam své peníze, ale vy mu v tom neresponzivitou svého e-shopu zabráníte? Zadruhé: všemocný Google upřednostňuje responzivní weby a zobrazuje je výše ve výsledcích vyhledávání. Možná jste utratili (nebo se chystáte utratit) desetitisíce za skvělé SEO a přitom se vám nedaří odrazit se ode dna výsledků vyhledávání. A vy se nevěřícně ptáte proč? Možná i proto, že nemáte responzivní design. Takže pokud stavíte nový web nebo e-shop, anebo už nějaký máte a chcete na něm mít i v budoucnu úspěch, responzivní design je buzzword, které by vám mělo rezonovat hlavou. Raději dříve, nežli později.

Responzivní design zjednodušeně znamená, že se na webu zobrazuje odlišný obsah (grafické uspořádání prvků webu), když použijete na jeho prohlížení desktop (stolní počítač), odlišný, když surfujete na tabletu, a odlišný, když si stránku načtete přes mobil. Dělá se to proto, aby člověk používající smartphone nemusel luštit pidipísmenka, protože se mu na celý jeho malý dispejík musí vlézt celý váš velký neresponzivní web. Místo toho se prvky na webu uspořádají tak, aby byly dobře vidět a dalo se vše přečíst a použít bez otravného zvětšování a zmenšování. 

 

Pokračování rozhovoru najdete v únorovém e-magu Starting Up

Autorka Bara profilovka mala

Barbora Mazochová
šéfredaktorka portálu iPodnikatel.cz


Zdroj obrázku: ebrana.cz

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.