Flow list

Přechází vás chuť podnikat? Máte pocit, že pořád řešíte jen samé problémy, překážky a potíže a nic se vám nedaří? To je pak lehké ztratit motivaci… kdo by se vám mohl divit. Pokud je to vaše diagnóza, nepřestávejte teď kvůli řešení dalšího problému číst. Ač se to nemusí zdát, dějí se vám i dobré a pozitivní věci. Jenom je zastiňují ty negativní. A s tím se už dá něco dělat! Pusťte do svého života aspoň na čas takzvaný „flow lístek“a uvidíte, že vše najednou uvidíte v růžovějších barvách!

Flow list je buzzword, který by měl rezonovat v mysli každého začínajícího podnikatele. Začátky totiž obecně nejsou lehké, a pro ty podnikatelské to platí snad desetinásob. Jak si jednou necháte mysl zatemnit jen negativními věcmi, bude se vám těžko hledat chuť do zdolávání dalších podnikatelských met. 

A v čem že je ten flow list tak zázračný?

Nenechá vás utápět se v negativismu a vytáhne na povrch toho optimistu ve vás! Určitě tam nějaký je! Jen je ho potřeba objevit….

Výprava začíná:

1. Kupte si malý kapesní kalendář. S tím klasickým stolním plánovacím by se vám „flowlistilo“ špatně. Anebo si stáhněte appku Flow List od GrowJOB Institutu. https://www.flow-list.cz

2. Počínaje dneškem (neprokrastinujte svoji šanci na optimismus!) si do něj začněte zapisovat 3 pozitivní věci, které se vám udály. 3 věci každý den. Může jít o zdánlivé maličkosti – třeba, že se vám podařilo za dopoledne udělat více práce, než jindy za celý den; že jste si konečně udělali pořádek ve fakturách nebo další drobnosti spojené s pozitivní emocí. A nemusí jít nutně jen o pracovní věci, můžete jít do soukromé roviny (třeba že jste potkali ráno sousedku a prohodili s ní pár milých vět, které jí vyrobily úsměv na tváři nebo že vám hezky vykvetly růže na zahradě). Vy sami jste soudce všech událostí, které se vám dějí, nikdo cizí vám přeci nebude říkat, co ve vás má pozitivní emoci vyvolat! :-)

 

Pokračování najdete v červnovém e-magu Starting Up

Autorka Bara profilovka mala

Barbora Mazochová
šéfredaktorka portálu iPodnikatel.cz


Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.