Coworking jako podhoubí inspirace

Jste start-upista a potýkáte se s problémem, kde pracovat, aby to pro vás nebyla velká finanční zátěž a zároveň bylo pracovní prostředí vhodné pro schůzky se zákazníky a jednání s obchodními partnery?

Řešením je sdílená kancelář. Kancelář, o které je řeč, ale není jen tak ledajaká, je to Impact Hub. Pro ty z vás, kteří netuší, jaký “hub” mám na mysli – Impact Hub je coworkingové centrum, neboli sdílený pracovní prostor pro setkávání, inovace a rozvoj podnikání.

Název Impact Hub je dle mého názoru celkem výstižný, protože pražský Hub, je opravdu takové centrum vlivu. Jestli vás zahltily obavy ohledně prostoru plného lidí a tudíž i ruchu ve kterém se nedá soustředit, jste vedle, jak ta jedle. Nenašla jsem jediného člena Hubu, který by měl k práci v tomto prostředí nějaký negativní komentář. A čím to je?

hubKreativní podH(o)UBí

Myslím si, že pražský Impact Hub a jeho členové působí na ostatní jako múza. Pokud se totiž pohybujete a pracujete v prostoru plném mladých lidí, kteří mají velké sny a touhu něco změnit, určitě počítejte s tím, že vás to ovlivní. To ovlivnění bude ale pozitivní, protože ve společnosti lidí, kteří řeší podobné problémy, najdete vzor, inspiraci, radu i chuť pracovat. Nehledě na to, že pronájem těchto prostor vás vyjde mnohonásobně levněji, než kdybyste zvolili pronájem klasické kanceláře.

Víc než příznivá cena

Pokud byste si chtěli pronajmout klasickou kancelář ve stejné lokalitě jako Hub, vyjde vás to zhruba na 30 tisíc měsíčně, ročně pak kolem 360 tisíc Kč, zatímco neomezený tarif v Hubu vás bude stát 3 500 Kč měsíčně a 42 tisíc Kč ročně. Do toho nepočítám náklady na vybavení kanceláře, internet apod. Myslím si, že to je víc než příznivá cena pro člověka, který nemá finance nazbyt.

Navíc můžete tarif každý měsíc měnit podle vašich potřeb a stavu financí. Pokud například jeden měsíc nevyjdete s penězi, budete se muset uskromnit a občas pracovat z  domu. Hub můžete využít jen minimálně pro schůzky s klientelou a řešení nezbytné administrativy.

Coworking

Termín coworking neboli spolu-práce vznikl v roce 2005, kdy byla založena první coworkingová kancelář v San Francisku. První Hub vznikl v témže roce v Londýně a na svědomí ho má Jonathan Robinson. Poté začaly Huby vznikat napříč kontinenty – v Tel Avivu, Sao Paolu, Stockholmu, Amsterodamu a v roce 2010 vznikl konečně i pražský Impact Hub, jakožto druhé coworkingové centrum v Česku.

1 prostor-pro-praci

 

Témata:
rady a návody  

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.