Vzdělávání se mění, vznikají nové moderní studijní obory

Doba se mění a spolu s ní i trh práce. Některé pozice zanikají, další zase vznikají. Je možné, že vaše děti budou jednou pracovat na takovém místě, které v současné době ještě neexistuje. Budou na něj ale dostatečně připraveny? Díky některým vysokým školám nejspíš ano.

Jsou vysoké školy, které se striktně drží svých zajetých kolejí a brání se čemukoliv novému. Vysoká škola obchodní v Praze je pravý opak. Neustále vymýšlí inovace, nabízí studentům novinky a zařazuje do výuky moderní technologie. Od následujícího školního roku navíc nabízí nové moderní studijní obory reflektující požadavky trhu.

Velký zájem je nyní o cestování

V době pandemie koronaviru se sice celý obor cestovního ruchu pozastavil, ale jinak se mu v posledních letech velmi daří. Cestuje se daleko více než kdy dříve a s postupující globalizací tomu v budoucnu nebude jinak. Proto jsou dnes populární studijní obory zaměřené na cestovní ruch. I VŠO v Praze takové má. Cestování je cool a mladí lidé slyší na to, že by mohli spojit práci a zábavu.

VŠO však nepřipravuje pouze budoucí průvodce na zámcích či pracovníky cestovních kanceláří. Do jejich lavic usedají i piloti. Na škole je možné vystudovat třeba letecký provoz. Studenti se dozví, jak letadla létají, budou mít znalosti z meteorologie i konstrukce letadel. Kdo chce, může si udělat pilotní průkaz a stát se pilotem. Studium letectví je možné započít bakalářským programem Provoz a řízení letecké dopravy a ukončit navazujícím magisterským programem.

Smysl má také modernizace stávajících oborů

Někdy však není potřeba znovu vymýšlet kolo. Jsou obory, jež jen tak nevymizí, jenom se vlivem moderních technologií promění. Dobrým příkladem je ekonomika. VŠO nyní nabízí obor Digitální ekonomika, který studenty připravuje na využívání moderních technologií, vzdělává je v oblasti e-businessu a snaží se jim ukázat, jak být o krok napřed vůči konkurenci.

I samotná škola se snaží být o krok napřed, na změny na pracovním trhu reaguje velmi pružně, což se celkově o českém školství rozhodně říct nedá. Naši studenti jsou pak oproti těm zahraničním v nevýhodě a uplatnit se ve světě je pro ně těžší. Je však každého volbou, na jakou školu se vydá a co vlastně bude studovat.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.