Úklid stále častěji zajištují externí firmy

České ekonomice se daří. Ale s rostoucími zisky často přichází mnoho doprovodných problémů, které musí podnikatelé řešit. Tématem číslo jedna je dnes v podnikatelském světě jednoznačný nedostatek pracovníků. Mnohé firmy však navzdory lepším finančním výsledkům příliš nespěchají s navyšováním mzdových výdajů a celý problém se tak stále přiostřuje. Dnes si zaměstnanci většinou můžou opravdu vybírat.

Lehčí práce za více peněz

Přesto, že nedostatek pracovních sil je patrný napřič všemi odvětvími, nejvýrazněji to pociťují obory, které tradičně nemají příliš vysokou společenskou prestiž jako jsou například úklidové služby nebo ostraha objektů. Zaměstnanci v těchto sektorech mají nyní dobrou příležitost „si polepšit“ a často ji neváhají využít. Mnoho pracovníků úklidu či ostrahy tak končí např. v logistických centrech a nechávají po sobě volná místa, která firmy jen těžko obsazují.

Se zprostředkovatelem a přesto levněji

Stále více společností se nakonec rozhodne využívat služeb specializovaných firem a agentur nabízejících servis v oblasti úklidu a facility managementu. Tyto firmy mají zkušenosti a zavedené procesy, jimiž se řídí organizace práce, kontrola kvality, nábor a školení pracovníků. Jsou tak schopné pracovat mnohem efektivněji než kmenoví zaměstnanci zákazníka, kteří mají ke svým ostatním povinnostem navíc ještě dohled nad úklidem. Tito zaměstnanci tak mohou svůj čas využít smysluplněji.

„Naším cílem je maximálně šetřit čas office managerů, výkonných asistentů a vedoucích provozu, kteří mají kondici provozních prostor tradičně na starosti. Usilujeme o stav, kdy zákazník zapomene, že nějakou úklidovou firmu vůbec má.“– říká Artem Otevřel z úklidové firmy MOPIK facility services.

Nejen půl zdraví, ale i půl produktivity

Četné studie již jednoznačně prokázaly pozitivní vliv čistého pracoviště na zdraví, výkon a morálku zaměstnanců. Společnost Staples tak například zjistila, že 94 procent pracovníků se v čistém prostředí cítí být produktivnější, zároveň 77 procent z nich uvedlo, že v čistějším prostředí má lepší pocit ze své práce.

Další studie od ISSA uvádí, že 88 procent z 1481 respondentů je přesvědčeno, že špinavé pracoviště negativně ovlivňuje jejich koncentraci a produktivitu.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.