Studium MBA: Průprava úspěšného podnikatele

Na začátku každého podnikání je dobrý podnikatelský nápad. Jenže cesta od dobrého nápadu k samotné  realizaci bývá složitá, ještě složitější pak může být udržet ho při životě nebo dále rozvíjet.  Jen dobrý nápad zkrátka nestačí, každý kdo chce podnikat, by měl být navíc vybaven celou řadou dovedností jako je vedení zaměstnanců, řízení financí nebo třeba znalostí, jak propagovat vlastní podnikání. Pokud vám nejsou tyto schopnosti vlastní, můžete zkusit fungovat metodou pokus omyl anebo si úspěch svého podnikání pojistit – kvalitním vzděláním.

Studium MBA – teorie doplněná praxí

Studium šité na míru pro podnikatele připravila Hospodářská komora České republiky spolu s americkou univerzitou LIGS University. Konkrétně jde o obor MBA pro podnikatele a podnikatelky.

Právě studium MBA se v posledních let stalo velmi rozšířeným typem postgraduálního vzdělávání. Výstupem takového studia je titul Master of Business Administration (odtud zkratka MBA), který má v zahraničí dlouhou historii.

Spíše než historie vás ale pravděpodobně bude zajímat, co konkrétně může studium MBA přinést vám a vašemu podnikání. Jde o celou řadu teoretických, ale i praktických znalostí. Právě na praktické dovednosti, které je možné promítnout do vlastní podnikatelské praxe, se studium MBA pro podnikatele a podnikatelky soustředí nejvíce.

Cílem tohoto typu studia je objasnit všem začínajícím podnikatelům a podnikatelkám principy fungování firmy. V praxi to znamená, že je nutné absolvovat 12 daných předmětů. Jedná se například o základy účetnictví, marketingu nebo strategického řízení. Další předměty se soustředí na zlepšení přehledu v oblasti pracovního či obchodního práva nebo lepší porozumění business modelům. Součástí studia jsou také odborné semináře, které se věnují například tvorbě a inovaci podnikatelských záměrů.

Online MBA – studujte podle vlastních časových možností

Čas jsou peníze, to ví každý, kdo podniká. Právě časová vytíženost proto může být překážkou v dalším vzdělávání. Tuto překážka lze ovšem snadno překonat – díky online formě studia. Interactive online studium totiž probíhá v e-learningovém prostředí. Jak to funguje v praxi?

Každý student má přístup do tzv. Studentského informačního systému, kde najde veškeré studijní materiály a podklady potřebné ke studiu. Přihlásit se do něj může kdykoliv a odkudkoliv, takže ve vlastním studiu není nijak omezen určeným časovým rozvrhem, vše záleží na jeho vlastních možnostech.  Jde vlastně o určitý druh samostudia, který by ale pravděpodobně nebyl příliš efektivní, pokud by studenti neměli možnost zpětné vazby.

Právě zpětnou vazbu zajišťují studentům tzv. tutoři, což jsou odborníci s dlouholetou praxí v daném oboru. S těmi je možné se spojit, opět pouze prostřednictvím počítače, a konzultovat psaní prací a nastudované znalosti. I v online studiu mají své místo testy, tedy ověření nabytých poznatků. Kvůli testům ovšem není nutné usednout do školních lavic, zvládnout se dají klidně z pohodlí vlastní kanceláře či domova – absolvování testů totiž probíhá rovněž v prostředí Studijního informačního systému.

Podtrženo sečteno, online studium vám samozřejmě nějaký ten čas zabere, půjde ovšem o čas, který si vy sami stanovíte a věnujete ho opravdu pouze samotnému studiu. Žádné dojíždění nebo vysedávání v učebnách vás nečeká. 

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.