Podnikání vs. cestování, dá se zvládnout obojí zároveň?

Trávíte spoustu hodin v práci a nejradějí byste se viděli na slunné pláži daleko od domova? Každý má občas touhu po dovolené. Ne vždy je však tato touha vyslyšena. Ať už je to z důvodu časové náročnosti, nebo nechcete přijít o váš pravidelný výdělek. Ať už je váš důvod jakýkoliv, máme pro vás jednoduché řešení - svoji práci si vezměte s sebou. Ve článku vám přinášíme několik rad, jak propojit podnikání s cestováním tak, abyste zbytečně neztráceli své obchodní příležitosti a přitom neseděli doma.

Pokud se dá vaše práce alespoň z části dělat pomocí internetu, nebo telefonu, máte vyhráno. Od června 2017 navíc platí roaming do Evropy v ceně vašeho domácího tarifu. Článek jsme rozdělili do dvou kategorií. První je pro vás, kteří si chcete jen na týden, dva, "odskočit", ale zároveň potřebujete být "online". Druhá polovina článku je věnována freelancerům, kteří se rozhodli pustit do neznámých vod podnikání a chtějí svobodně cestovat dlouhodobě.

Na skok z kanceláře na pláž 

Pokud se chcete vydat na pár dní za hranice, máte na výběr ze dvou možností. Buď se vydáte do zahraničí sami, tzn. zakoupíte si letenky a ubytování sami, nebo dáte přednost pohodlí s cestovní kanceláří a budete hledat zájezdy skrze ni. 

1. Výběr letenky - http://letenky.levnocestovani.cz/

2. Výběr ubytování - https://www.booking.com/?aid=826603 nebo třeba skrze Airbnb.

Na Booking.com vždy vidíte, jestli má daný hotel připojení wifi k internetu. To samé platí i u ubytování skrze soukromníky. Pokud si chcete být jistí, na Airbnb se můžete zeptat přímo majitele bytu či domku. Jestliže si nejste idividuální turistikou příliš jistí, můžete zvolit i zájezd skrze cestovní kancelář.

Jakmile budete mít k dispozici internet a mobilní telefon, můžete si den rozdělit na práci a odpočinek. Tyto fáze je opravdu dobré si vytvořit. Mohlo by se vám totiž stát, že budete přeskakovat z jednoho do druhého a váš den bude kontraproduktivní. Navíc si sluníčka neužijete naplno. Udělejte proto nezbytnou práci hned dopoledne (nebo odpoledne), určete si čas, kdy zavřete svůj laptop a zbytek dne věnujte odpočinku, který je neméně důležitý.

Dlouhodobé podnikání na cestách 

Aby se vám podnikání v cizině vyplatilo a ušetřili jste nějaký ten peníz navíc, je výhodné zůstat na jednom místě delší dobu, než přejíždět z místa na místo. Dopředu si vyhlídněte ubytování a zůstaňte zde alespoň 3 týdny, abyste si stihli prohlédnout jak památky a zajímavá místa, tak i pracovat (především ráno a večer). V asijských zemích se můžete ubytovat poměrně levně v některém z hotelů skrze www.booking.com. Po Evropě vás vyjde levněji varianta u soukromníka přes službu AirBnb. Na co při dlouhodobých cestách určitě myslete, je cestovní pojištění do zahraničí. Pokud vyjíždíte do ciziny na dobu delší 6 měsíců, můžete se od zdravotního pojištění v ČR odhlásit. Naopak, jako občan České republiky máte povinnost být přihlášen k pojištění v některé zemi na světě. Pojištění můžete sjednat zde: http://levnocestovani.cz/pojisteni/. Před cestou nezapomeňte informovat své zákazníky, že pracujete ze zahraničí a vedete obchod na dálku. Stejně jako u krátkodobého cestování si předem zjistěte, jaké je internetové připojení v dané lokalitě.

Kam mám jet?

Pokud si nejste jistí, kam se vydat, zkuste inspiraci v některém z cestopisů http://levnocestovani.cz/cestopisy/, kde najdete spoustu zážitků zkušených dobrodruhů a také cenné rady a tipy pro vaši cestu.

Cestovat a podnikat zároveň je sen mnoha z nás. Proto pokud tuto možnost máte, využijte ji. Nebojte se udělat krok do neznáma, čeká vás velké dobrodružství.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Radek Horák Moc se to zvládat nedá. My jsme se ženou dlouho na žádné dovolené nebyli, protože já pořád pracuju. Ona by ale ráda někam jela. Pořád si čte nějaký články na https://www.cestovanibezhranic.cz/ a říká mi, jak by se taky někam chtěla podívat, tak jí chci letos překvapit a vzít ji na 14 dní k moři, abych jí udělal radost.
18.4.2019 07:10 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.