Osvětlení nové generace: LED žárovky

Od dob Edisona zaznamenal vývoj umělého osvětlení značné změny - držíte s nimi krok? Ne, v tomto oboru rozhodně nejde jen o populární trend. Tolik zmiňované LED osvětlení je jak ekonomické, tak ekologické. Představíme vám jejich výhody blíže.

1. Dlouhá životnost

Nejnovější typy LEDek sice mají o něco vyšší cenu než ty klasické, na něž jste byli zvyklí, slibují však až 50 000 hodin provozu. Tedy plus mínus deset let! Ve výsledku jsou tak doslova “za pusu", a navíc si ušetříte námahu s balancováním na žebříku, kdykoliv v lustru něco praskne. K tomu přispívá i fakt, že jsou velice odolné vůči mechanickému poškození.

2. Úspora energie

Věděli jste, že s LED žárovkami ušetříte až 85 % energie, kterou jste spotřebovávali za svícení? Mají totiž zhruba 10× nižší spotřebou elektrické energie než klasické žárovky. Rozdíl poznáte zejména u svítidel, která svítí každý den delší dobu. Proto se hojně používají na parkovištích, pro venkovní osvětlení budov nebo podsvětlení vystavovaných objektů.

3. Svítí okamžitě a neškodí jim dlouhá doba provozu

Pryč je čekání na to, než se místnost pomalu osvětlí. LED žárovky svítí na plný výkon okamžitě po zapnutí, díky čemuž jim také nevadí časté zapínání a vypínání. Na rozdíl od těch klasických totiž nemají vlákno, které by se muselo žhavit - tato rozdílná technologie je také důvodem, proč jsou tak úsporné.

4. Vyrábí se v mnoha praktických podobách

Na trhu se stále objevují další způsoby použití SMD led čipů je - například LED pásky, které se hojně užívají na osvětlení pracovních ploch v kuchyni nebo jako dekorativní osvětlení vitrín. LED - akce vám představí pestrou paletu výrobků za výhodné ceny, jimiž můžete ozvláštnit vaši domácnost a také ji s nouzovými LED světly (https://www.ledakce.cz/nouzova-led-svitidla/) učinit o něco bezpečnější.

5. Jsou ekologické

LED produkty jsou šetrné nejen k vaší kapse, ale i životnímu prostředí. Neobsahují žádné toxické látky, olovo ani rtuť, jsou plně recyklovatelné, a navíc nevydávají teplo a nevyzařují UV. Jsou proto ideální i pro osvětlení velmi citlivých předmětů a materiálů včetně historických artefaktů.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.