Jak na překlad webových stránek a jeho lokalizaci?

V dnešní době stále více webových stránek a e-shopů potřebuje různé jazykové mutace. Takový překlad webových stránek je důležitý pro oslovení širšího okruhu čtenářů a zákazníků. Překlad je třeba vyhotovit kvalitně tak, aby oslovil návštěvníky hovořící cílovým jazykem. V opačném případě působí stránky neprofesionálně, jako kdyby přeloženy pomocí internetových překladačů. Návštěvníci stránky poté takový web rychle opouštějí. Jak se tomuto vyhnout?

Nejlepší volbou je najmout si na překlad webových stránek agenturu se zkušenostmi s takovými překlady. Tím si zajistíte kvalitní překlad, ale zvýšíte i dosah stránek. Co vše je při překladu webu důležité? Na první místě je to optimalizace pro internetové vyhledávače. Ta je zásadní, často důležitější než samotný obsah stránky. Jakmile totiž zákazník o webu ani neví a nenavštíví ho přímo, těžko se o něm nějakým způsobem dozví. A o tom je správné SEO. I s tím vám kvalitní překladatelské agentury dokáží pomoci.

V ideálním případě by měla překlad webových stránek provázet také lokalizace. Díky ní se veškerý obsah webu přizpůsobí přímo cílové krajině. Kromě změny údajů, časů či zkratek je často potřebná i změna názvu firmy či produktu.

Překladatelské agentury zaručí internetovým stránkám jednotnost, pokud jde o jazykovou stránku a postará se i o grafickou úpravu stránek. Často je kromě textu nutné upravit i obrázky a animace. Nejjednodušším zdrojem překladů je překládání přímo skrze redakční systém, pro většinu agentur by však nemělo být problém překládat i z jiných zdrojů, například z různých textových souborů.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.