Jak dobře umýt auto?

Tlaková myčka nebo houba se šamponem? Nejlepší je udělat obojí, opláchnout písek prvním, který v kombinaci s houbou může poškrábat lak, druhým vyčistíte to, co voda nesmyla.

Oslovit můžete také profesionální firmy, které se mytím aut zabývají. Nicméně počítejte s vyššími náklady. Často je komplexní čištění vozidla rozděleno na 20 nebo více kroků, trvá 2 dny a stojí nemalé peníze. Je pravda, že všechny výklenky a štěrbiny se čistí štětcem, ráfky ošetřené gelem s neutrálním pH a lak je potažen litry kvalitní chemie, ale stojí to za takovou cenu?

Odpověď závisí na vašich finančních možnostech. O něco horšího účinku lze dosáhnout mnohem levnějším mytím auta sami. Doporučujeme však vzdát se „prodejních automatů“, které neumývají části vozu na těžko přístupných místech, a navíc - zejména pokud mají zanedbané kartáče - poškozují barvu.

K mytí vozu během několika minut musíte použít agresivní, rychle působící chemikálie, ostré kartáče s vysokým tlakem nebo obojí. Chemie zakoupíte na automobilovedily24. Auto zpravidla myjeme jen automaticky, nejčastěji po několika měsících, kdy hrozí ušpiněnými ráfky a vybledlým a poškrábaným lakem. Samoobslužné myčky aut jsou mnohem bezpečnějším řešením.

Jak umýt auto v myčce na auta?

Je pravda, že na většině bezkontaktních mycích linek není dovoleno používat vlastní čisticí prostředky, ale je vhodné si vzít vlastní houbu nebo rukavice na mytí aut a šampon. Dobrá aktivní pěna je rovněž vhodnou volbou. Díky tomu se vyhneme poškrábání laku pískovými částicemi, které se mohou dostat mezi houbou a lak.

Bez pěnidla se však můžete obejít, ale houba na mytí je základ. Po předmytí a - především - důkladném opláchnutí povrchu auta od písku a prachu, stačí kapotu otřít vlhkou houbou a trochou šamponu. Totéž platí pro ráfky: je obtížné je drhnout mikronovým práškem přidaným do teplé vody jako čisticí prostředek. Přebytečný prášek v kombinaci s čištěním z příliš velké vzdálenosti zase velmi efektivně ničí lak a na různých místech vytváří malé prasklinky. Zde se vyplatí použít čistič ráfků. Nejdříve se však podívejte na doporučení výrobce chemie - pokud přípravek ponecháte působit příliš dlouho, může dojít k poškození ráfků. Mnoho čističů kol není určeno pro čištění leštěných kol. Když je vůz zhruba čistý, musíte jej otřít do sucha. To zabraňuje tvorbě tvrdých vodních teček a někdy poskytuje lepší vizuální efekt než rychlé voskování.

Auto řádně vyčistěte

Pokud po vyčištění lak ještě není dokonale čistý, můžete sáhnout po voskových pastách obsahujících čisticí látky. Mohou odstranit všechny nečistoty a zabarvení, které šampón a houba nemohou odstranit. Většina leštících látek je vosk určený pro stará auta, tzv. regenerátory barvy, tj. mléka obsahující jemné brusné částice. Pokud máme spoustu času a chceme dosáhnout dlouhodobého účinku čistého, těžce špinitelného a snadno omyvatelného laku, můžeme použít jeden z dlouhodobých lakových přípravků dostupných na trhu. Faktem je, že drahé spreje nebo kapaliny se snadno nanášejí a vydrží dlouho. Můžete je použít sami, ale pouze pokud dokonale připravíte povrch.

Tipy na správné umytí auta

Správné mytí aut je čištění vozu shora dolů. Zde je 10 tipů, které vám pomohou dobře umýt auto a vypadat mnohem lépe. Čističe pro domácnost nejsou vhodné pro mytí automobilu. Měli byste si tedy koupit specifické přípravky pro speciální mytí aut.

  • Vyberte si správné místo. Špatným řešením je místo s vysokou intenzitou slunečního záření, takže stíněné místo je lepší volbou. Pokud si myjete auto na slunci, voda se rychle vypařuje, zatímco pěna vyschne.
  • Nezapomeňte předem zavřít všechna okna a dveře v autě.
  • Nalijte horkou vodu (ne vroucí vodu) do kbelíku, poté nalijte množství šamponu na auta (množství podle pokynů výrobce na štítku šamponu)
  • Opláchněte auto vodou, vhodná je k tomu wapka.
  • Začněte mytí ze střechy automobilu namočenou houbou a poté opláchněte vodou.
  • Omyjte také všechny strany vozu shora dolů spolu s pneumatikami a poté opláchněte vodou.
  • Další fáze je opláchnutí všech druhů zbytků šamponů z celého automobilu. Měli bychom se starat o správné pořadí: střecha automobilu, boky, kapota a zadní část vozu.
  • Auto sušíme s pomocí hadry. Čekání na to, že auto zaschne samo o sobě, není dobrý nápad, zejména pro tmavé barvy auta, protože voda není demineralizována, zanechává na barvě nevzhledné skvrny a stopy usušených kapek. Nezapomeňte na nějakou dobu odstranit semišovou kůži.
  • Když je vůz suchý, potřebujeme hadřík z mikrovlákna na vyčištění oken automobilu (se speciálním přípravkem na okna automobilu. Čistá okna jsou důležitá pro naši bezpečnost). Nezapomeňte si umýt okna i uvnitř vozu.
  • Pro ochranu laku před povětrnostními vlivy a pro lepší optiku naneste na lak vosk.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.