3 činnosti, které vám pomohou zbavit se stresu

Pokud nežijete na samotě u lesa a nechodíte do práce, pak vás stres nejspíš netrápí. My všichni ostatní ale se stresem bojujeme každý den. Nestíháme dělat to, na čem nám záleží. Někdy nestíháme dělat ani to, na čem nám nezáleží, ale musíme to dělat. Pořád někam spěcháme, stravujeme se nepravidelně, a když máme chvilku času, snažíme se ho využít na maximum. Stres má ale na naše zdraví velmi negativní účinky. Jak alespoň na chvíli vypnout a vypustit páru?

3 nápady, jak dát stresu sbohem (alespoň na chvíli)

Tip: Pokud pracujete v hlučném prostředí plném lidí, zkuste si pořídit ochranná sluchátka proti hluku. Kolegové vás nebudou vyrušovat, vy se budete lépe soustředit na práci a nebudete tak roztěkaní.

Bojujete s agresivitou? Všichni kolem vás už pěkně štvou a nejraději byste křičeli a byli sprostí, ale raději to v sobě dusíte, protože přeci šéfa nepošlete do háje? A věděli jste, jak nezdravé je potlačování takových emocí? Ne, neříkáme, ať jdete dát šéfovi facku, nebojte se. Ale najděte si činnost, která vám umožní tyto negativní emoce vypustit.

Pokud nejste odpůrci sportu, obujte tenisky a běžte si zaběhat. Nebo si zajděte na kurz bojového umění. Zkrátka si najděte činnost, do které dáte maximum energie a doslova ze sebe vybijete všechen vztek. Uvidíte, jak vám bude líp.

Z představy, jak běháte po parku, se vám dělá špatně? Zajděte si na střelnici. V balistických brýlích a zbraní v ruce se budete cítit tak jako ještě nikdy. 

Myslete na přítomnost. Stresujete se, co bude zítra. Litujete toho, co bylo včera. A přitom si nevšímáte toho, co se právě děje. Zastavte se na chvíli a vnímejte přítomný okamžik. Parfém, jakým voní kolegyně, jak je venku hezky, jak je ten oběd vlastně dobrý.

Odpojte se. Zvuk příchozího hovoru vás vytáčí k nepříčetnosti? Naordinujte si alespoň jednou týdně jeden den offline. Vypněte telefon i notebook a jděte do přírody. Sedněte si na lavičku, přečtěte si noviny, hrajte si s dětmi. Bude vám líp. Zaručeně!

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.