Už dávno neplatí, že by začátek podnikání musel být nutně spojený s obrovským počátečním kapitálem, který využijeme nejenom na založení firmy, ale také na prvotní investice do výroby či samotného zboží. Oblast online byznysu totiž nabízí varianty, jak začít skutečně s pár tisíci v kapse. Naproti tomu jde i prodej společností, které umožní rychlé podnikání také bez nutnosti toho, zakládat společnost standardně, složitě a samozřejmě také draze. Pojďme si tedy představit 5 důvodů, proč se rozhodnout pro online byznys v oblasti eshopového prodeje. A to nejenom z hlediska cenového.

Vlastní systém i za pár desítek korun

Tím prvním důvodem, proč se rozhodnout prodávat prostřednictvím eshopu, je dostupnost jednotlivých systémů a platforem. Ty si již dávno nemusíte nechávat vytvářet na míru, jelikož mnohem oblíbenější cestou je jejich pronájem. Ten se dnes pohybuje řádově v rozmezí několika desítek až stovek korun, v závislosti na využívaných funkcích. Mezi ty, na které byste se měli při výběru zaměřit, určitě patří:

  • Automatický import zboží od dodavatele
  • Vytváření exportního souboru pro vyhledávače
  • Dobré grafické prostředí a intuitivní ovládání
  • Možnost provozu na vlastní doméně
  • Široký výběr platebních variant

Stačí počítač a tiskárna

Provoz internetového obchodu je ale spojený i s nenáročností na vaše zázemí. V principu jediné, co budete potřebovat, je počítač, ze kterého lze všechny objednávky spravovat. Druhou nedílnou součástí je také tiskárna, sloužící k potřebě tisknout jednotlivé faktury. U ní je vhodné vzhledem k objemu tisku myslet i na další úspory, a tak neváhejte a zakupte si cartridge, které jsou alternativní, tedy buď neoriginální, nebo repasované. Ty jsou totiž nabízeny za zlomek cen, než v případě originálních modelů.

Bez nutnosti držet sklad

Že technologie v tomto směru opravdu postoupila kupředu, a že někteří dodavatelé jsou schopni vyjít svým odběratelům maximálně vstříc, dokazuje i spolupráce nazývaná jako dropshipping. Tento obchodní model spočívá v tom, že zboží objednané ve vašem eshopu odchází na adresu zákazníka přímo ze skladu dodavatele. A pozor – to vše pod vaším jménem. Váš koncový zákazník tedy žije v domnění, že zboží odesíláte vy, i když reálně využíváte mnohem propracovanějšího distribučního systému dodavatele, který zajistí třeba lepší ceny přepravy, ale i kvalitnější skladovou dostupnost.

Minimální investice do reklamy

Největší vyhledávače, jako je Google a Seznam, jsou zde samozřejmě proto, aby umožnili najít uživatelům přesně to, po čem pátrají. Optimalizace webů, tedy vašeho eshopu může být cestou k tomu, jak na svůj eshop přivádět své zákazníky zcela zdarma. Pomoci k tomu může profesionál, ideálně Seocentrum sro. Prvotní investice do optimalizace se tak může během pár měsíců vrátit a každý další návštěvník je spojen s minimálním, doslova nulovým nákladem na získání.

Tisíce možností, co prodávat

A poslední pozitivum dané možnosti? Rozhodně to, že online dnes lze prodávat skutečně cokoliv, a tak záleží jenom na vás, k jakému zboží máte vztah, nebo u kterého převládá argumentace v podobě vysokých marží.

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Pomůžeme nastartovat vaše podnikání

Začněte podnikat jednoduše díky:


Nápady na podnikání

Chtěli byste podnikat, ale nevíte v čem? Vyberte si ze 150 rozpracovaných (nebo 100 volných) nápadů, které fungují.

399 Kč
 
 

podnikatelsky plan

Můj podnikatelský plán

Jste zvědaví, jak bude váš podnikatelský nápad fungovat finančně? Sestavte si v online aplikaci podnikatelský plán, který vám to poví.

605 Kč

Podnikání v kostce

Chcete vědět, co vás při podnikání čeká? Projděte si ucelený online kurz Podnikání v kostce a budete v obraze.

399 Kč
 
 

Praktické návody se vším všudy

E-book zdarma

Zaregistrujte svůj e-mail a objevte 30 chyb v prvním roce podnikání, které mohou stát vaše podnikání život, pokud se z nich nyní nepoučíte. E-book dostanete e-mailem.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.