Zabezpečení dat na internetu
Řešit zabezpečení přenosu citlivých dat zákazníků, návštěvníků www stránek nebo firemních informací po internetu by mělo být pro každého webmastera či majitele www stránek samozřejmostí. Lze toho docílit použitím SSL certifikátů, které jsou pro toto zabezpečení určeny.

Jak zabezpečit přenos dat na internetu

Protokol SSL (Secure socket layer) umožňuje jednoduše zabezpečit datové přenosy v rámci internetu. Zabezpečí „tekoucí“ data mezi serverem a klientem - například uživatelovým prohlížečem či mobilním telefonem kontrolujícím firemní poštu.  Samotné šifrování dat je pak řešeno pomocí digitálních certifikátů.

 

Kde je SSL certifikát nutný

  • on-line obchody, které přijímají objednávky a údaje platebních karet,
  • www portály a projekty s administrací pro zabezpečení hesel a dat,
  • komunikace s obchodním partnerem (výměna důvěrných informací),
  • zabezpečení přístupu k poště mimo firemní síť (Exchange, ...),
  • zpracování citlivých osobních údajů,
  • dodržení regulačních ustanovení (legislativa), která vyžadují zabezpečené přenosy.

Nebojte se zabezpečit prezentace

Nasazení bezpečného šifrování je poměrně jednoduché a velmi rychlé. Podporu SSL protokolu dnes nabízí všechny serverové systémy. Prakticky stačí pouze zajistit certifikát a vyčlenit IP adresu, na které bude probíhat bezpečná komunikace.

Se získáním certifikátu vám pomůže administrátor serveru, který po objednání certifikátu vygeneruje žádost (tzv. veřejný klíč).  Následuje vystavení samotného certifikátu některou z certifikačních autorit. Administrátor poté nainstaluje certifikát na server. Návštěvník pozná zabezpečení vašich webových stránek díky zobrazení „magického S“ před adresou domény (https://).

 

Certifikační autority (CA)

CA jsou komerční společnosti, které certifikují klientské žádosti a potvrzují identitu žadatele. Získané informace pak připojují k vydanému certifikátu. V dnešní době se používají různé úrovně ověření majitele domény. Od jednoduchého potvrzení odkazu v zaslaném e-mailu až po detailnější autorizaci včetně telefonického ověření.

Certifikáty VeriSign

Společnost VeriSign je nejznámější, největší a nejuznávanější certifikační autorita na světě. Od roku 2010 přesunula své certifikační aktivity pod společnost Symantec, která tak rozšířila své široké portfolio bezpečnostních služeb. Poměrně drahé certifikáty VeriSign jsou u nás využívány především ve finančním sektoru a jejich použití se vyznačuje vysokou prestiží.

Certifikáty THAWTE

U nás pravděpodobně nejznámější a nejprodávanější certifikační autorita. Společnost THAWTE patřila mezi průkopníky digitálních certifikátů a od roku 1999 se stala součástí společnosti VeriSign. V nabídce je několik druhů certifikátů a lze je doporučit pro všechny způsoby zabezpečení pomocí SSL protokolu. Certiofikáty Thawte

Certifikáty GeoTrust

Nejmladší certifikační autorita z rodiny autorit VeriSign. Za zmínku zde stojí certifikát zabezpečující až 25 domén naráz, tzv. True BusinessID Multi-Domain.

I když si můžete vytvořit certifikát sami (selfsigned certifikát), pro správnou funkčnost a vyjádření důvěry je nutné zvolit důvěryhodnou autoritu. Jinak jsou uživatelé přistupující na vaše zabezpečené stránky varováni o nedůvěryhodném certifikátu a stránky opouštějí. Naopak důvěryhodné autority mají své certifikáty implementované v systému Windows, prohlížeči Firefox, atd., což je u vlastních certifikátů nedosažitelné.

 

Důvěryhodné SSL certifikáty pod jednou střechou

Nabídku certifikátů za různé ceny nabízí v České republice několik zprostředkovatelů. Mezi největší prodejce u nás patří společnost ZONER software, která díky platinovému partnerství s VeriSign, Thawte a GeoTrust nabízí svým zákazníkům řadu zajímavých výhod. Kromě široké nabídky SSL certifikátů za nejlepší ceny přináší zájemcům nespornou výhodu v podobě zákaznické podpory pro certifikáty v českém jazyce, přímé řešení problémů s vystavením certifikátu v zahraničí, a také možnost fakturace v Kč. Samozřejmostí jsou možnosti konzultací a doporučení výběru nejvhodnějšího certifikátu.

Nabídku mnoha druhů SSL certifikátů naleznete na stránkách http://ssl.czechia.com.

Pro všechny výše uvedené společnosti zajišťuje získání certifikátů Platinový partner, společnost ZONER software, a.s., která pomůže se zajištěním a výběrem nejvhodnějšího SSL certifikátu pro váš projekt. Nonstop podpora pro dotazy a objednávky: 603 196 637 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. zoner_logo

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Pomůžeme nastartovat vaše podnikání

Začněte podnikat jednoduše díky:


Nápady na podnikání

Chtěli byste podnikat, ale nevíte v čem? Vyberte si ze 150 rozpracovaných (nebo 100 volných) nápadů, které fungují.

399 Kč
 
 

podnikatelsky plan

Můj podnikatelský plán

Jste zvědaví, jak bude váš podnikatelský nápad fungovat finančně? Sestavte si v online aplikaci podnikatelský plán, který vám to poví.

605 Kč

Podnikání v kostce

Chcete vědět, co vás při podnikání čeká? Projděte si ucelený online kurz Podnikání v kostce a budete v obraze.

399 Kč
 
 

Praktické návody se vším všudy

E-book zdarma

Zaregistrujte svůj e-mail a objevte 30 chyb v prvním roce podnikání, které mohou stát vaše podnikání život, pokud se z nich nyní nepoučíte. E-book dostanete e-mailem.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.