Otevřete si cestu na slovenské trhy
Český trh je nevelký a je jen otázkou času, kdy prosperující firma pocítí potřebu růst za hranice. Slovensko je první na ráně. Společná minulost, absence jazykové bariéry a geografická blízkost působení na slovenském trhu nahrávají. Přesto při vstupu na slovenský trh můžete narazit na několik komplikací, kterých se však lze snadno vyvarovat.
 

 

Přes veškerou toleranci a vzájemné sympatie mají domácí firmy vždy lepší zvuk a je jedno, na které straně hranice se zrovna nacházíte. Košile byla vždy bližší než plášť, tak to je a bude. Naštěstí řešení není příliš složité.

Nejsnáze si našinec odemkne cestu k podnikání na Slovensku pořízením registračního sídla. Klasicky je nejvhodnější zvolit některé z velkých měst, nejlépe Bratislavu. Výhod má tento krok hned několik. Takřka lusknutím prstů získáte prestižní adresu v atraktivní části slovenské metropole a tím pádem image profesionální společnosti.

Jedním z prvních poskytovatelů této služby u nás je společnost SMART Office & Companies. Umožní vám vybrat si z hned několika prestižních adres přímo v centru Bratislavy. Společnost toho však nabízí mnohem víc.

Pouhé registrační sídlo však vzdálenost mezi vámi a vašimi slovenskými zákazníky či obchodními partnery nezmenší. Z jihomoravského Lanžhota je to do slovenských Kút sice pořád, co by kamenem dohodil, v této oblasti se ale většina byznysu nekoná.

Obchodní těžiště obou zemí leží v hlavních městech a více než tři sta kilometrů nepříliš kvalitní dálniční sítě mezi slovenskou a českou metropolí je už docela slušná bariéra. Nehledě na právě začínající rekonstrukci hlavní dopravní tepny – problematické dálnice D1. Své potenciální obchodní partnery můžete nutit absolvovat tuto strastiplnou cestu, případně za nimi můžete vyrazit na Slovensko vy a pak se prezentovat jako „nomád“ bez vlastního zázemí. Nic z toho však není nutné, protože k registračnímu sídlu si můžete pronajmout i luxusně a vkusně zařízenou zasedací místnost s veškerým potřebným technickým vybavením.

Zároveň si ale zasedačku nemusíte držet zbytečně, pokud byste ji využili třeba jen párkrát do roka či měsíce. Zasedací místnost si můžete pronajmout jen, když ji potřebujete, a to navíc na ceně začínající už na 50 Eurech za měsíc.

Slovensko není žádná exotická nebo nedostupná cizina. Při startu podnikání se ale každé ulehčení nebo účinná pomoc vyplatí dvojnásob. Bratislavská adresa nebo vlastní zasedačka tak nakonec mohou být faktory, které rozhodnou o úspěchu či neúspěchu vašeho byznysu.

Zdroj: PR článek

Foto: Wikipedia

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Pomůžeme nastartovat vaše podnikání

Začněte podnikat jednoduše díky:


Nápady na podnikání

Chtěli byste podnikat, ale nevíte v čem? Vyberte si ze 150 rozpracovaných (nebo 100 volných) nápadů, které fungují.

399 Kč
 
 

podnikatelsky plan

Můj podnikatelský plán

Jste zvědaví, jak bude váš podnikatelský nápad fungovat finančně? Sestavte si v online aplikaci podnikatelský plán, který vám to poví.

605 Kč

Podnikání v kostce

Chcete vědět, co vás při podnikání čeká? Projděte si ucelený online kurz Podnikání v kostce a budete v obraze.

399 Kč
 
 

Praktické návody se vším všudy

E-book zdarma

Zaregistrujte svůj e-mail a objevte 30 chyb v prvním roce podnikání, které mohou stát vaše podnikání život, pokud se z nich nyní nepoučíte. E-book dostanete e-mailem.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.