podnikatelské příběhy

Zpověď finalistky Rozjezdů: Magnetikus

"Magnetikus je rozdělen na dvě prolínající se části. Zábavná a kreativní část MagnetikusCreate je systém tématických magnetek a magnetických rámečků, tabulí, stojánků,... sloužících k tématickému zdobení příběhů na fotkách. MagnetikusPikto je sytém magnetických pomůcek - piktogramů, nástěnek a komunikačních desek nejen pro děti s autismem. Na trhu zatím pouze neucelená domácí výroba."

Zpověď finalistky Rozjezdů: Mamapartner

První agentura v ČR, která poskytuje nastávajícím maminkám nadstandardní servis a poradenství v oblasti pořizování kojeneckých potřeb a zajišťuje profesionální podporu v šestinedělí. Pomáháme těhotným zorientovat se na trhu dětských produktů, poradíme co opravdu potřebují a bez čeho se objedou. U prodejců vždy hájíme zájmy klientek, čímž jim šetříme čas a peníze. Jsme partnerem do nepohody.

Zpověď finalistky Rozjezdů: Mateřská školka skřítka Ostružinky

"Inspiraci a nápady mi přinesly mé vlastní děti a také moji žáci ve škole. Dávají mi zpětnou vazbu, že škola hrou a příroda jako moudrá učitelka je to nejlepší, co jim v dětství mohu zprostředkovat."

Zpověď finalistky Rozjezdů: Moje dílna

Moje dílna je tvůrčí prostor kombinující výtvarnou dílnu a nekuřáckou domácí kavárničku. Může sem přijít kdokoliv v otevírací době a relaxovat u dobré kávy a domácího zákusku, nebo může čas využít k tvoření. Ve výtvarné dílně také denně probíhají nejrůznější výtvarné kurzy pro děti a dospělé, ať už jde o keramiku, scrapbooking, vázání věnců a jiných dekorací, výrobu šperků nebo mozaiky.

Zpověď finalistky Rozjezdů: Origonizér

"Každý můj výrobek je originál. Zákazník si může navrhnout konečnou podobu svého organizéru. Vybere si látku, umístění a typ kapsiček, barevnost a v neposlední řadě je to výšivka. Zákazníci si nechávají vyšít svá jména,  přezdívky, nebo něco co symbolizuje jejich práci, zájmy atd. Dostanou tak neopakovatelný a jedinečný výrobek , který je jen pro ně."

Zpověď finalistky Rozjezdů: PORIGAMI

PORIGAMI je designová značka trojrozměrných papírových pozvánek, přání, vizitek či větších instalací z papíru. Vše navrhujeme a vyrábíme v České Republice z certifikovaných grafických papírů. Nabízíme jak vlastní kolekce, například sváteční či o Praze, tak návrhy na zakázku. Našimi klienty jsou například Národní galerie umění v Tokiu, developerská firma Westbank corporation nebo výrobce luxusního skla Artělglass.

Zpověď finalistky Rozjezdů: První pomoc ŽIVĚ

Kurzy První pomoci ŽIVĚ jsou plné příběhů z praxe, audio-video nahrávek a především realistických situací. Zapomeňte na teorii a definice z příruček a pojďte si společně s námi přiblížit silné momenty doprovázející záchranu toho nejcennějšího – lidského života.

Zpověď finalistky Rozjezdů: Rodinné Aktivity

Naše Rodinné Aktivity nabízí využití volného času celých rodin. Zahrnují výlety pro děti, letní i zimní pobyty pro rodiny s dětmi, lyžařské kurzy, kroužky pro děti, hlídání dětí, ženské kruhy, jednorázové akce a to vše v rámci celé republiky.

Zpověď finalistky Rozjezdů: Šetrné sušení a zpracování sezónního ovoce a zeleniny

„Sezónní ovoce často dozrává nárazově ve velkém množství a brzo podléhá zkáze. Chtěla bych před ní toto ovoce uchránit a smysluplnně je využít. Ráda bych vytvořila místo, kde by si lidé mohli usušit ovoce a přebytky nabídnout k odprodeji. Z nakoupeného ovoce i zeleniny chci jednoduchým způsobem vyrábět kvalitní, zdravé, dostupné a lokální produkty šetrné k tělu i životnímu prostředí."

Zpověď finalistky Rozjezdů: Včelí farma AnnKas

Založili jsme sociální firmu – včelí farmu, výrobnu zpracovávající včelí a bylinné produkty a vzdělávací středisko. Postupně se prokousáváme prvními problémy a plánujeme další kroky k uskutečnění našeho snu.

Zpověď finalistky Rozjezdů: Vesnička skřítků a pohádkových bytostí

„Cílem projektu je autorská tvorba pohádkových a kouzelných bytostí, které jsou spojené s konkretním místem (dle regionálních pověstí a pohádek). "

Zpověď finalistky Rozjezdů: Vymazlená kavárna

„Nekuřácká kavárna s velkým dětským zázemím. Stylový interiér (venkovský rustikální styl s kachlovými kamny), bohatá nabídka občerstvení z kvalitních surovin, velký dětský hrací koutek, přebalovací a kojící místnost, malé toalety pro děti jako ve školkách, bezbariérový přístup, kočárky až ke stolu, velký prostor kavárny. Místo pro relax. Pořádání i různých akcí, workshopů, oslav, výstav, setkání."

Zpověď finalistky Rozjezdů: WooGies

„Už se Vám stalo, že Vám ve sdíleném bytě spolubydlící snědl bagetu, nebo si dovedl návštěvu v nesprávný čas? WooGies se stará o úklid a účty. Co nevidět přidáme nákupní lístek a postele. Zatím fungujeme v podobě webové aplikace a dnem i nocí pracujeme na verzi pro iOS, Android a Windows Phone. Najdete nás na webu, či Facebooku WooGies"

Zpověď finalistky Rozjezdů: ZasPas

„Setkala jsem se s kamarádem, který vlastní vrakoviště. Při debatě o ekologické likvidaci aut jsme narazili na to, že ačkoli se dá naprostá většina materiálu z aut recyklovat, zrovna pásy končí ve spalovnách. Pár kusů jsem si tedy odvezla a vyrobila si první tašku." A podobné tašky spolu s přítelem Vojtou, také architektem, vyrábějí už rok.

Zpověď finalistky Rozjezdů: Zdrojovna

Při pobytu ve Francii Tereza viděla, jak se tam nakládá s "odpadem" – starými nebo rozbitými věcmi. „Odložené věci jsou ohromná příležitost – nemusí se jen zrecyklovat nebo spálit. Jejich navracení do oběhu přirozeně vytváří pracovní místa i kreativní způsob trávení volného času pro městského člověka. Po návratu z Francie jsem si ani nemohla vzít ze sběrného dvora nádhernou zachovalou židli. To byl pro mne ten klíčový impuls, abych s tím začala něco dělat."

Zpověď finalistky Rozjezdů: Živé Bobky

Vymysleli, jak vtipně zabalit semínka bylinek i květin – do jílu. A vznikly Živé Bobky.

Zpověď finalistů Rozjezdů: Levandulová biofarma & kavárna

„Nechceme si nechat levandulovou radost jen pro sebe. Prostřednictvím statku a kavárny chceme krásnou a léčivou levanduli, produkty z ní, předávat také ostatním lidem."

Zpověď finalistů Rozjezdů: Matematika nejen pro gymnázia

Vydali jsme svoji učebnici matematiky, která je jakousi reakcí na stav výuky matematiky a českého školství. Založili jsme „sročko“ a v září bychom chtěli studentům nabídnout alternativu k současné a jediné učebnici pro gymnázia, která je desítky let stará a studenti jí nerozumí.

Zpověď finalistů Rozjezdů: PROFITKO|CZ

„Rozhodli jsme se využít mezery na našem trhu a odstartovat výrobu konstrukcí pro silové sporty pro domácí, venkovní a komerční prostory."

Zpověď finalisty Rozjezdů: CVAKMAT

„CVAKMAT je český zábavní fotografický přístroj, díky kterému se návštěvníci Vaší akce mohou sami fotografovat pomocí dálkového ovládání s různými rekvizitami a je to nesmírná zábava pro každého nesuchara :o)"

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.