podnikatelské příběhy

Rozhovor s vítězkou Rozjezdů roku 2015

Letošní, už pátý ročník Rozjezdů roku, které organizuje T-Mobile, dospěl před pár dny do finále. Ve Starting Up jsme projekt sledovali celý rok. Z našeho úhlu pohledu byly síly ve finále hodně vyrovnané, vyhrát mohl kterýkoliv projekt. Nakonec se to podařilo Pavlíně Štěpánkové a Elišce Eflerové, tandemu matky a dcery, s projektem Mateřské školy skřítka Ostružinky ve Svojkově u Nového Boru. Vítězkycelostátního on-line hlasování veřejnosti získaly cenu v celkové výši 189 840 Kč, konkrétně 150 000 Kč a balíček služeb v hodnotě 39 840 Kč. Pojďme si Pavlínu Štěpánkovou  vyzpovídat a zjistit, jaké skřítčí čáry za tím stály :)

Rozhovor se Zuzanou Cabejškovou: ZAZA bottles

Už jen 3 dny zbývají do konce crowdfundingové kampaně na podporu českého start-upu... Nenechte naše krajanky ve štychu a pomozte jim! Třeba vám pomůže v rozhodování rozhovor se zakladatelkou ZAZA bottles.

Rozhovor: 30ti denní výzva

Důkaz, že se z koníčku může shodou příznivých náhod stát prosperující byznys. Důkaz, že se dá za krátký čas a bez reklamy posbírat na Facebooku statisíce opravdových a oddaných fanoušků. Důkaz, že i projekt s průměrným grafickým zpracováním a chybou v názvu může mít fenomenální úspěch. Co byste ještě chtěli slyšet víc, abychom vás nalákali k přečtení rozhovoru s duchovní matkou 30ti denní výzvy, Marikou Janečkovou?

Rozhovor: BAGOBAGO

Sedací batoh. Geniální a přitom naprosto triviální myšlenka, u které si asi jako my říkáte: proč už mě to nenapadlo dávno?! Ale možná je dobře, že nápad na sedací batoh přišel do hlavy právě lidem z BAGOBAGO. O tom, jestli se dobrý produkt prodává sám a o dalších zákoutích start-upu, jsme si povídali s Petrem Hudečkem, který je mozek a hlavní tahoun značky.

Rozhovor: Czevitrum

Společnost Czevitrum je výrobce originálního interiérového osvětlení a doplňků kombinující tradiční českou sklářskou výrobu a nejmodernější LED technologie. Získali si srdce odborné poroty v letošním grantovém programu Nastartujte se, a mají tak co říct všem start-upistům.

Rozhovor: David Nevečeřal z Ušetřeno.cz ví o start-upu své

Za svůj teprve jednatřicetiletý život to dotáhl hodně daleko. Na kontu má zejména 2 úspěšné webové projekty a díky tomu ví o rozjíždění byznysu své. Pojďte se seznámit s jeho pohledem na start-up.

Rozhovor: Liška mazaná

Liška mazaná je byznysový nickname pro dvě kamarádky – Petru a Terezu, které tak pojmenovaly své kurzy výroby přírodní kosmetiky. Přečtěte si, jak se jim daří prosazovat se ve světě byznysu s krásou.

Rozhovor: Zajíci v krabici

S Petrou a Vaškem jsme se potkali na letošních Rozjezdech. Přestože se do celostátního kola nakonec nedostali, jejich nadšení pro svůj projekt nám nedovolilo na ně jen tak zapomenout. „Polapit“ Zajíce v krabici k rozhovoru nebylo úplně jednoduché, ale nakonec jsme uspěli. Povídání s Petrou Šťastnou nás udělo šťastnými.

SAShE.sk: slovenské království handmade

Říká vám něco Fler nebo Etsy? Obě to jsou platformy pro prodej handmade výrobků. Fler je topkou u nás, Etsy v Americe. Ale ani Slovensko se nemusí cítit ochuzené, tam mají svoje SAShE.sk. Dnes se dáme do řeči s jeho zakladatelkou Sašou Šmidákovou. Její příběh vzbuzuje přinejmenším údiv a spíše bych řekla, že přímo obdiv. A je v něm inspirace jako máku.

Start-up: Bez obalu – nahota, za kterou není důvod se stydět

Myšlenka na prodej nahých potravin není „czech made“. Průkopníkem modelu nakupování potravin bez obalu byl jeden londýnský krámek biopotravinami už v roce 2006. Ten už sice zanikl, jeho myšlenka ale ne.  Chytili se jí letos i dvě mladé Němky, které rozjíždějí vlastní síť obchodů s názvem Unverpackt (Nezabaleno). Ale vraťme se zpět do naší české kotliny, kam sice ekologické trendy ze zahraniční přiházejí se zpožděním, ale buďme rádi, že vůbec.

Taky mě nebaví příběhy slavných

Martina_Vaclavikova_foto_do_uvodniku_bloguNěkdy zkraje roku tady psal Jiří blog o tom, že už je alergický na příběhy slavných. Původně jsem chtěla dát komentář tam, ale pak jsem se lekla, kolik toho ze mě začalo padat, tak jsem si dovolila přidal raději další článek na toto téma.

Travelove: jiné cestování

Zajímavostí na Travelove je vícero. Jednak je to jeden z pionýrů, který se ocitl pod andělskými křídli Petra Borkovce, založily a vedou ho dvě ženy – sestry, a v neposlední řadě je to projekt s průlomovým přístupem k cestování. Hodně důvodů k rozhovoru s jednou ze zakladatelek, Ladou Kičmerovou, hodně důvodů ke čtení.

Twisto: Revoluce v placení na e-shopech

Češi mají šikovné nejen ručičky, ale i hlavičky. A tak se stalo, že pro nedůvěřivce, kteří nejradši nakupují po internetu na dobírku, vymysleli lepší dobírku – Twisto. Jak se rozjíždí takový start-up ví a poví zakladatel a CEO Twista, Michal Šmída.

Vzdělávání v podnikání aneb dá se podnikání naučit?

Kdo chce začít s podnikáním, potřebuje mít odvahu, dobrý nápad, nejlépe i nějaké peníze do začátku a spoustu štěstí. A také spoustu znalostí, které mu pomohou v rychle se měnícím a stále více konkurenčním světě podnikání přežít. Řada z těch, kdo podnikají, se je učí za pochodu metodou pokusu a omylu. Mohl by si ale člověk vylepšit svou startovní pozici tím, že by se napřed o podnikání něco naučil a až pak se do něj vrhnul?

Zpověď finalistek Rozjezdů: těhotenská móda HOHO

"Našim cílem je dostat na český trh módu, hlavně pro těhotné a kojící maminky, která není zabalená šedí, jako Praha při inverzi. Mateřství a těhotenstváí by mělo být nejkrásnějším obdobím každé ženy, tak nevidíme důvod, proč by žena a nastávající maminka neměla podrthnout a dát na odiv své předností a krásu. V modelech HOHO, budete prostrě v POHO, ať už jste v jakémkoliv stavu."

Zpověď finalistky Rozjezdů: Ateliér Fotodílna

"Ateliér Fotodílna je místem, kde se mohou realizovat nejen profesionální fotografové - tedy amatéři, kteří neumí pracovat s ateliérem, ale chtějí to zkusit. "

Zpověď finalistky Rozjezdů: Badegg.cz

Badegg.cz – zuřivé vejce chce rozproudit florbalovou studánku.

Zpověď finalistky Rozjezdů: Cakery - dortové studio

„Založila jsem dortové studio, ve kterém navrhuji dorty na míru. Dorty vyrábím z kvalitních surovin (jihočeské máslo, marmelády z farmářských trhů, čerstvá vejce apod.) Jsem vystudovaná módní návrhářka, prošla jsem kurzem sochařství a to vše se snažím zapojit i do výroby dortů. Specializuji se na výrobu 3D dortů ale dělám i dětské, narozeninové, svatební dorty a sweet bary."

Zpověď finalistky Rozjezdů: Dortletka

Jaroslava Michalcová si v roudnické cukrárně Dortletka plní sen. Navazuje ale zároveň na rodinnou tradici. „Zákusek Dortletka pekli moji předkové ve Vídni na Meidlinger Hauptstrasse už před I. světovou válkou." Dortletku, cukrárnu a kavárnu v prvorepublikovém stylu, otevřela loni na jaře.

Zpověď finalistky Rozjezdů: Karamelový sen

Před dvaceti lety objevili v knize Receptář pátera F. Ferdy informace o skvělých účincích tekutého karamelu na zdraví. „Jen málo lidí si na výrobu tekutého karamelu troufne a má na to čas. A my jsme měli příležitost vyladit proces karamelizace tak, že náš karamel je opravdu kulinářský zážitek. Byla by škoda nechat si to pro sebe."

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.