podnikatelské příběhy

Návraty: Zuzka Kubíčková a Moje dílna

V prvním vydání prvního ročníku Starting Up se Zuzka Kubíčková rozhovořila o svém, tehdy ač –start-upovém, tak oceněném v Rozjezdech roku 2014 – projektu Moje dílna. Na začátek druhého ročníku jsem ji poprosila, aby nám pověděla, co se za rok změnilo.

Autor: Barbora Mazochová

Nejrozsáhlejší rozhovor s vítězkou Rozjezdů roku 2014 Zuzanou Kubíčkovou z Mojí dílny

O těžkostech rozjezdu Mojí dílny. O tom, jak se jí podařilo za půl roku přilákat na Facebook přes 2 000 fanoušků. O tom, proč odcházejí její zákazníci spokojení. O tom, proč se jí dotkl novinový titulek „Žena zvítězila“. Tato éterická podnikatelka má rozhodně co říct. A navrch jen tak mezi řečí přidá jeden skvělý nápad na podnikání.

Playbag: Stará dobrá ruční práce

Potkat se na ulici s Playbagem není zas až takový svátek. Tato malá zlínská značka začíná mít čím dál větší slovo na poli desinových doplňků. A není divu, má něco do sebe. Pokusila jsem se jejího zakladatele Aleše Locha pumpnout o jeho vlastní recept na úspěch, tak se schválně podívejte, jak se to povedlo.

Podnikatelkou na rodičovské

Domníváte se, že začít podnikat na rodičovské dovolené není v lidských silách? Je to možná o něco náročnější na organizaci času, ale jde to. O tom vás přesvědčí příběhy dvou žen, které se do podnikání vrhly právě v době své rodičovské dovolené. V článku se navíc dozvíte vše podstatné o daňové problematice podnikání na rodičovské.

Podnikatelský příběh: Správná podprsenka

Karolina Tomascová pomáhá ženám najít padnoucí podprsenku. Začala podnikat již ve svých 21 letech a s maminkou Irenou vytvořily vlastní rodinný podnik. Obchod Správná podprsenka má nyní dvě pobočky v Praze a do budoucna by se měly obchody rozšířit také do dalších českých měst. Karolina nám svěřila svůj podnikatelský příběh a vypráví, jak se vlastně k „podprsenkám“ dostala.

Příběh kávového giganta Starbucks

Starbucks dnes patří mezi nejznámější firmy na světě a přitom jeho začátky nebyly zrovna růžové. To je hlavní výhoda franchisingu – prvotní komplikace už někdo překonal za vás a životaschopnost podnikatelského nápadu již také prošla zkoušku ohněm.

Příběh mladých podnikatelů: „Snažíme se utéct z týdenního koloběhu v roli zaměstnanců.“

Dva nadšenci do silových sportů se pustili do boje se zavedenými firmami na poli posilovacích přístrojů. Jejich zbraněmi jsou design, kvalita a velká dávka motivace. Jak se jim prozatím daří?

Příběh mladých podnikatelů: „Vždycky je lepší být hrdinou příběhu, než na něj jenom koukat.“

„Občas člověk složí hlavu do dlaní, ale stačí si uvědomit, co díky podnikání mám a proč to všechno dělám. Pokud Tě tahle otázka neposkládá ještě víc, naše rada zní: sepiš si odpovědi na všechna „Proč?“ a začni znovu. Některé krize opravdu bolí, protože zachází i do osobního života. Ale radši čas od času zažít nečekaný pád a vzít si z toho to nejlepší, než umřít na pohovce před televizí s bůčkem a pytlem brambůrků a litovat, co bych mohl dělat, kdyby…“

Příběh podnikajícího studenta: Kurzor

Když si Petr Gogolín v 16 letech přečetl knížku Roberta Kiyosakiho Bohatý táta, chudý táta, začal přemýšlet o podnikání a o principech, na základě kterých podnikání funguje. Od té doby si v podnikatelské problematice prohlubuje znalosti a zároveň je i uplatňuje v praxi. Dnes Petr studuje mezinárodní obchodní školu v Brně, je společníkem v internetové firmě Kurzor, s.r.o., kde má na starost obchod a marketing. Je ukázkovým příkladem úspěšného studenta – podnikatele.

Příběh podnikajícího studenta: „Podnikání je moje droga!“

Říká, že „podnikání je jako droga, s kterou když jednou začnete, tak je těžké skončit“. Oba jeho podnikatelské projekty mají sociální rozměr. Razí heslo: „zákazník vždy na prvním místě“. Možná i díky tomu se mu podařilo uspět v Rozjezdech roku 2014, ačkoliv je pořád ještě student. O kom, že to mluvíme? O Jakubu Bartošovi. Hlavu Pohádkových čepiček a portálu Tutorings.

Příběh podnikatele na volné noze: Designér Martin Hrdina

Když Martin Hrdina dokončil vysokoškolská studia, ani v duchu by ho jako čerstvého inženýra architektury nenapadlo, že by se ve své budoucí profesi nevěnoval realizování návrhů staveb. Přesto se v Amsterdamu, kde studoval a nějakou dobu i bydlel, postupně dostal od práce architekta v architektonickému studiu ke grafickému designu a samostatnému podnikání, podle jeho slov tomu prostě nechal volný průběh.

Příběh podnikatele, jehož koníček se stal podnikáním: Automobilka Kaipan

Malá Česká republika je známá jako velký výrobce aut – v přepočtu na jednoho obyvatele dokonce největším v Evropě. Své výrobní závody tu má hned několik velkých automobilek – kromě tradiční Škodovky v Mladé Boleslavi...

Příběh podnikatele: „Zákazník našeho zákazníka je náš pán.“

Odešli ze svých zaměstnání, aby mohli začít pracovat na něčem vlastním, a říkají, že jim chybí už jen pobočka v Londýně a v Tokyu. O kom je řeč? O Janu Tomášovi a Aleši Rubášovi a jejich UX agentuře CIRCUS DESIGN.

Příběh podnikatelky v důchodu: Bohemia EU Planners

Přestože je už ve věku, kdy jsou mnozí jiní v důchodu, termín „důchodkyně“ nejde dost dobře s Vendulou Raymovou dohromady. Energická dáma se ve věku, kdy mnozí jiní o přemýšlí o tom, že svou kariéru pověsí „na hřebík“ a budou mít víc času na vnoučata a na zahrádku, pustila do podnikání.

Příběh začínajícího podnikatele: Kadeřnictví Natálie Šírová

Paní Natálie Šírová samostatně podniká od září 2007 v oblasti kadeřnických služeb ve Slavičíně. Vztah k této činnosti se u ní projevoval již od školního věku a o tom, že se vyučí kadeřnicí nikdy nepochybovala. Jak spletitá byla její cesta za vysněným podnikáním vám ukáže následující článek.

Příběh ženy, která řešila ztrátu zaměstnání podnikáním: „Nechtělo se mi jen sedět doma a brečet, že jsem k ničemu!“

Sen mít čajovnu se jí zrodil v hlavě už na střední škole. Zálibu v dobrých čajích a bylinkách v ní probudila babička. „To prostředí mne vždy fascinovalo, ten klid a pohoda co tam vládnou“, říká Miroslava Kuchařová. Poslední kapkou byla ztráta zaměstnání. Její čajovna/kavárna Pohoda je důkazem, že sny se plní, i když se třeba životní situace nejeví dobře.

Příběh zkušeného podnikatele: Rodinný pivovar Bernard

Když počátkem devadesátých let vydražil spolu se dvěma dalšími společníky zkrachovalý humpolecký pivovar, nikdo by na ně nevsadil ani pětník. „Těžko by si na nás tehdy někdo vsadil, spíše by si asi ťukal na čelo,“ potvrzuje Stanislav Bernard. Dnes patří mezi českými pivovary ke špičce a šlape na paty i podstatně větším hráčům.

Příběh zrodu moštové legendy aneb Jak český zemědělec ke štěstí přišel

Příběhů se šťastným koncem bývá v českém zemědělství jako šafránu. Sezónnost a rizikovost produkce, nízká zaměstnanost, změny výkupních cen a dotační politiky, závislost na klimatických podmínkách konkrétního období.

Příběhy neúspěšných: Známé tváře, kterým nevyšlo podnikání

Ne každému, kdo sklízí úspěchy na jiných polích působnosti, se musí vydařit také podnikání. Zvláště lidé, jejichž tváře jsou vám dobře známé ze stříbrného plátna nebo koncertních pódií, se velmi rádi a ochotně vrhají také na dráhu podnikatelskou.

Rozhovor s Markétou Pavleje o Kitchenette pro e-mag Starting Up

Je maminka, autorka kuchařky, majitelka e-shopu, fotografka, blogerka a určitě bychom našli ještě desítky dalších rolí, které se stejnou bravurností obstarává. Seznamte se, Markéta Pavleje a její Kitchenette.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.