rady pro podnikatele

S úřady elektronicky

Přestože žijeme v době elektronické komunikace, ve styku s úřady musíme stále vyplňovat hory papírů. Poslat obyčejný e-mail nestačí – ten nemá sílu úředního dokumentu. Papír tak zatím stále v komunikaci s úřady vládne. Dnes už ale existují možnosti, jak komunikovat s institucemi veřejné správy i elektronicky, kdy elektronický dokument má stejnou váhu, jako ten papírový. Řešením pro komunikaci s veřejnou správou je tzv. zaručený elektronický podpis.

Šest rad, jak začít obchodovat s Čínou

Pokud uvažujete o obchodu s Čínou, nejspíš zvažujete, jak na to. Možná vám proto přijdou vhod následující rady, které pro vás připravili pracovníci Centra pro hospodářskou spolupráci s Čínou.

Seznamte se důvěrně s neúspěchem, je to přítel

Většina z vás šla do podnikání s vidinou úspěchu, měli jste a možná máte jasnou představu o tom, jak by to vše mělo vypadat. Vizi můžete mít krásnou, cíle mohou být reálné, plány také. Ale stačí to?

Smlouva o prodeji podniku (vzor)

Zamýšlíte prodat svůj podnik a nevíte, jak by měla vypadat smlouva o prodeji podniku? Začtěte se do následujícího článku a stáhněte si vzor smlouvy o prodeji podniku.

Smlouvy uzavírané on-line

Smlouvy uzavírané on-line přes internet jsou v dnešní době již celkem běžné. Uzavíraní těchto smluv není až na výjimky speciálně právně upraveno, a proto se na ně aplikují obecné principy smluvního práva.

 

Snižte výdaje své firmy na platbách za energie díky výhodnému dodavateli

Výdaje za energie jsou jednou z položek, které mohou hrát v rozpočtu firmy značnou roli. Máte-li kanceláře nebo provozovnu ve vlastní budově, nebo je smlouva na energie a jejich platba i v nájemním prostoru vaší záležitostí, nabízí se tu možnost, jak ušetřit. Napadlo vás přemýšlet o tom, zda máte toho nejvýhodnějšího dodavatele plynu a elektřiny?

Správné pneumatiky = nízká spotřeba. Víte, jak na to?

Nízká spotřeba paliva je snem snad každého řidiče. Docílit toho lze přizpůsobením stylu jízdy či nižším zatížením vozidla. Výraznou roli zde hraje ale i výběr vhodných pneumatik a jejich správné používání. Až 20 % paliva můžete uspořit užíváním správně nahuštěných ekologických pneumatik s nízkým profilem.

Srovnání tarifů pro podnikatele – s kým může podnikatel volat nejvýhodněji?

Drobní a střední podnikatelé představují pro mobilní operátory lukrativní segment, na který stále více cílí své nabídky. Tuzemští operátoři připravili pro podnikatele desítky tarifů, přičemž každý z nich tvrdí, že právě ta jeho nabídka je nejlepší, nejvýhodnější a nejúžasnější. Bez nadsázky řečeno, nabídka tuzemských operátorů připomíná džungli, ve které je extrémně náročné se orientovat. V nerovném postavení zákazníka a operátora, je tak pro spotřebitele dostatek informací tou nejlepší zbraní, proto jsme pro vás připravili srovnání mobilních tarifů pro podnikatele.

Stres a podnikání – jak proti němu bojovat

Určitě to každý znáte - valí se na vás spousta práce a tak jste pod velkým tlakem. Dlouhodobý stres ale může být pro vaše fyzické i psychické zdraví velmi škodlivý. Protože v dnešní době zažil hektické období snad každý, rozhodli jsme se v následujícím článku věnovat stresu, jeho příznakům i radám, jak stres zmírnit nebo mu předcházet.

Střežte si svá elektronická data

Stále více interních firemních dokumentů a informací ukládáte v elektronické podobě. Má to řadu výhod jako např. úspora místa, lepší práce s uloženými daty či možnost sdílení těchto informací přes internet. Nesmíte však zapomínat na ochranu těchto interních dat, aby neskončila v nepovolaných rukou.

Svítíte ve firmě klasickými žárovkami? Začněte už šetřit a vyberte správnou úspornou žárovku

Klasické žárovky stále vysávají peněženky českých domácností i firem. Každá domácnost svítí průměrně 2,7 hodiny denně. Ve firmě je to pak několikanásobně více. Domácnosti i firmy mohou v současnosti vybírat z několika typů světelných zdrojů: halogenové žárovky, kompaktní/lineární zářivky a LED osvětlení. Který z nich vybrat?

 

Tipy pro on-line prodejce: Zabalit balík je věda aneb jak připravit zásilku

Jak zabalit balík
S rostoucí oblibou nákupů přes internet postupně vzrůstá i počet drobných on-line prodejců. Ti často nemají takovou praxi s balením zboží pro své zákazníky a nemohou využít profesionálních služeb. Může se tak snadno stát, že nevhodně zabalenou zásilku obdrží zákazník poškozenou. Dodržování zásad správného balení zboží může takovým případům snadno předcházet. Přinášíme proto několik praktických tipů pro e-shopy, jak zásilku správně připravit, aby dorazila zákazníkovi v pořádku.
 

Tipy pro podnikatele: Jaký pořídit notebook, mobil a tablet, když řídíte firmu?

Jaký pořídit notebook, mobil a tablet, když řídíte firmu
K podnikateli neodmyslitelně patří kvalitní technika – notebook, mobil či tablet. Žádný podnik ani jeho management se neobejde bez technologií dneška, pokud chce patřit mezi ty úspěšné. Víte ale, jak vybrat správně?
 

Vyhledávání firem a podnikatelů – obchodní a živnostenský rejstřík

Vyhledejte si firmu nebo podnikatele v obchodním nebo živnostenském rejstříku.

Začněte více vydělávat díky MBA titulu

Velkou nevýhodou korporátního zaměstnání je obrovská konkurence a s tím související pomalý kariérní růst a malý plat. Jak ale potvrdil průzkum, držitelé MBA titulu mají cestu na vyšší posty firemního žebříčku snazší. Z dvou set dotazovaných 42 % uvedlo, že po získání titulu povýšili. Navíc většině absolventů se do roka zvýšil plat o 15 %.

Základní účetní aspekty při prodeji podniku z pohledu kupujícího

Prodej, respektive nákup podniku je z účetního hlediska složitou operací. Přinášíme vám proto základní osvětlení účetních úkonů, které musí kupující strana provést po podpisu smlouvy o prodeji podniku.

Založení firem přes notáře se prozatím nezlevní

Přestože ještě v dubnu byly noviny plné informací o tom, že se založení společnosti zrychlí a zlevní, opak je pravdou. Důvodem těchto článků bylo očekávané zavedení online systému, díky němuž měli mít notáři přístup přímo do systému soudů a celý proces se měl zrychlit. A také snížit cenu, protože poplatek měl ze současných šesti tisíc korun zlevnit na tři tisíce. Realita je, ale jak to tak bývá zvykem, zcela jiná.

Zeptali jsme se odborníka, jak se dostat na veletrh do Číny

Během uplynulých několika let se výstavnictví v Číně rozvinulo do obrovských rozměrů. Jen stěží byste hledali někoho, kdo ještě neslyšel o největším a nejznámějším veletrhu v Cantonu. Vedle toho nejfrekventovanějšího existuje celé zemi nespočet dalších veletrhů, výstav a přehlídek. Proto pokud hledáte čínského dodavatele zboží nebo výrobce pro kooperaci, je nejjednodušším řešením navštívit některý z četných veletrhů, které se v Číně konají.

Žijeme v době elektronické, ale firmy stále řeší papíry. Jak z toho ven?

Počítače, chytré telefony, aplikace. Zvykli jsme si na ně a každý den nám usnadňují život. Když se ale na používání nových technologií zaměříme ve firmách, překvapí, že se i v dnešní „elektronické“ době topí v papírech.

Životní pojištění uzavřete co nejdříve

V západní Evropě má životní pojištění, alespoň u hlavního živitele rodiny, uzavřené téměř každá rodina. V mnoha případech však mají životní pojištění uzavřené oba manželé. Hlavním důvodem je zabezpečení rodiny, která tak v případě nešťastné události nezůstane náhle bez příjmu. Jaká je situace v oblasti životního pojištění u nás?

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.