dokumenty ke stažení

Smlouva o dílo (vzor)

Připravili jsem pro vás vzorovou smlouvu o dílo, kterou se zhotovitel zavazuje k provedení určitého díla a objednatel se zavazuje k zaplacení ceny za jeho provedení.

 

Smlouva o kontrolní činnosti (vzor)

Čas od času nastane v každém podniku situace, kdy je nutné vzít si na pomoc kontrolory. Kontrola jakýkoliv činností ve firmě se sjednává smlouvou a provedení kontrolní činnosti, jejíž podstatné náležitosti jsou popsány níže.

Smlouva o koupi najaté věci (vzor)

V následujícím článku naleznete náležitosti smlouvy a koupi najaté věci i s vzorem této smlouvy.

 

Smlouva o obchodním zastoupení (vzor)

Obchodní zástupci tvoří velmi důležitou součást podnikání. Pokud potřebujete získávat nové zákazníky a propagovat váš produkt či službu, můžete najmout obchodního zástupce. Ten většinou pracuje na živnostenský list a neuzavíráte s ním tedy smlouvu zaměstnaneckou, ale smlouvu o obchodním zastoupení. Jaké jsou nejdůležitější náležitosti této smlouvy?

 

Smlouva o prodeji cenných papírů (vzor)

Pokud pomýšlíte na prodej vašich cenných papírů, lze jej uskutečnit v zásadě jen dvěma způsoby - na doručitele nebo na jméno. Vzor smlouvy o prodeji cenných papírů najdete v závěru článku.

Smlouva o tichém společenství (vzor)

Tichým společníkem firmy se můžete stát na základě smlouvy o tichém společenství, která vám pak jako tichému společníkovi zajistí podíl za zisku firmy, se kterou smlouvu o tichém společenství uzavřete.

 

Smlouva o úvěru (vzor)

Smlouvu o úvěru je možné sjednat i ústně, neboť obchodní zákoník nepřikazuje písemnou formu k platnosti smlouvy. Nicméně lze doporučit, aby byla smlouva o úvěru sjednána písemně. Jak smlouvu o úvěru sepsat, aby dostála všem právním náležitostem, se dozvíte v následujícím článku.

Smlouva o zprostředkování (vzor)

V průběhu vašeho podnikání se může přihodit, že budete chcít uzavřít smlouvu o zprostředkování. Přinášíme vám vzorovou smlouvu o zprostředkování abyste věděli, co vše je nutné jí ošetřit.

Upozornění zaměstnance na možnost výpovědi (vzor)

V případě, že se vaši zaměstnanci dopouštějí méně závažného porušování svých pracovních povinností a obyčejná slovní domluva na ně neplatí, máte možnost sáhnout po písemném upozornění zaměstnance na možnost výpovědi, které má narozdíl od slovního jistou právní váhu.

 

Výkaz zisků a ztrát jako ukazatel hospodářského výsledku podniku

Výkaz zisků a ztráty je dokument, který dokáže ve zjednodušené formě zachytit výsledek hospodaření vašeho podniku, tedy zda jste dosáhli zisku nebo ztráty. V toto článku vám ukážeme návod, pomocí kterého lze sestavit výkaz zisku a ztráty.

Vzorové obchodní podmínky pro váš e-shop

Mít kvalitní a z pohledu zákona neprůstřelné obchodní podmínky je alfou a omegou úspěchu každého e-shopu. Pokud jste si své obchodní podmínky sepsali jen tak z hlavy anebo je teď právě horko těžko píšete podle informací z neověřených zdrojů, koledujete si o problém. Stáhněte si vzorové obchodní podmínky, které vydala asociace APEK, a prodávejte na internetu bez obav.

Zahájení a registrace podnikání – Centrální registrační místa (CRM) a Jednotný registrační formulář (JRF)

Od roku 2006 byly živnostenské úřady prohlášeny za Centrální registrační místa (CRM) a podnikateli nyní stačí jediný formulář, aby provedl vedle vlastního oznámení živnosti také daňovou registraci, oznámení České správě sociálního zabezpečení, úřadům práce i příslušné zdravotní pojišťovně. To samé platí pro založení firmy.

Zasilatelská smlouva (vzor)

Zasilatelská smlouva umožňuje uskutečnit zaslání zboží z odesilatelova sídla k příjemci (adresátovi) zboží. Tato přeprava je sjednávána právě smlouvou o zaslání, jejíž vzor je přiložený k tomuto článku.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.