podnikatelský nápad

Proč podnikat při studiu a jak najít vhodný nápad

Podnikání při studiu s sebou nese mnohé výhody, může totiž pomoci nastartovat plnohodnotnou pracovní kariéru. V následujícím článku se dozvíte proč začít podnikat právě ve studentské etapě života, co vás může zbrzdit a jak najít vhodný podnikatelský nápad.

Radosti a strasti podnikání při studiu

V přestávkách mezi přednáškami řídí po telefonu a z notebooku chod své firmy. Zatímco mnozí jejich spolužáci pojímají tuhle fázi života především jako zlatá léta studentská a nedostatek peněz řeší sem tam nějakou tou nárazovou brigádou, oni už tvrdě pracují na rozvoji svého vlastního podnikání. Ne vždy samozřejmě studentské podnikatelské pokusy skončí úspěchem a ne každý podnikající student se v budoucnu stane milionářem. Ale některým se to podaří.

Stáhněte si e-book s praktickým návodem na hledání nápadu na podnikání

Nalezení a rozvoj životaschopného nápadu na podnikání je bezesporu štěstím, málo lidí si však uvědomuje, že tomuto štěstí se dá vyjít vstříc použitím systematických technik, které pomáhají k hledání perspektivního podnikatelského nápadu. Poznejte je v e-booku ke stažení.

Start Up

Marek
Tak jako mnoho jiných, stojím na pomyslné startovní čáře a chystám se vrhnout do závodu o jehož výsledku rozhoduje příliš mnoho nepředvídatelných faktorů. Závod se jmenuje Start Up. Soupeři jsou silní se značným náskokem, mají výkonné týmy a jsou odhodláni zvítězit.

Úspěch podnikatelského nápadu není zaručen na věky

Moderní doba je ve znamení neustálé změny. V podnikání to platí dvojnásob. Z produktu, který dnes láme rekordy prodejnosti, může být zítra propadák. Obor, který se dnes jeví jako perspektivní, se může během krátké doby stát přežitkem minulosti. Pojďte se s námi podívat na nápady, které ještě ne tak dávno vydělávaly peníze, ale dnes už jsou na okraji zájmu.

V čem podnikat v roce 2015

Jsme na začátku nového roku a spousta z vás si určitě klade otázku: „Čím si vydělat balík peněz?“ nebo „V čem se vyplatí začít podnikat?“ Při hledání správného nápadu je nejdůležitější vybrat si oblast, která vás zajímá a baví. Pokud totiž pracujete na tom, co vás baví, dáte tomu všechno, děláte to nejlépe, jak umíte, a čas strávený prací je pro vás zábavou.

Vzkaz pro ty, kdo hledají svůj podnikatelský nápad

Jiří KučeraČasto slyším, jak si lidé stěžují, že nemohou najít vhodný podnikatelský nápad, neví, v čem by měli podnikat.

Zpravidla to doplní i stížností na to, že v 90. letech to bylo jednoduché, zatímco dnes jsou téměř všechny možnosti pro podnikání obsazené. Myslím, že nemají pravdu.

Základy marketingu – od podnikatelského nápadu ke strategii podnikání

Pokud jste již našli "ten svůj" podnikatelský nápad, asi právě stojíte před otázkou, jakou konkrétní podobu tomuto nápadu dáte. Nejde jen o to zvolit ten nejlepší možný koncept pro vaše budoucí podnikání, již v této počáteční fázi přípravy na podnikání je totiž příhodné uvažovat o svém podnikání z hlediska marketingu.

Základy o podnikatelském záměru

Každé podnikání by mělo začít sestavením jeho plánu – podnikatelského záměru. Víte, co si máte pod tímto pojmem představit, jak by měl takový podnikatelský záměr vypadat či jaké jsou kroky k sestavení efektivního podnikatelského záměru pro začínající podnikatele? Ne? Nechejte se vést našimi radami a staňte se úspěšným podnikatelem.

Zneužití podnikatelských nápadů? Velmi nepravděpodobné

Nezbytnost individuálně vypracovat jakýkoliv podnikatelský nápad (promyšlení, shromáždění a vypracování všech informací a námětů v rámci podnikatelského plánu) v realistický podnikatelský záměr, je jeden z hlavních důvodů, proč lze obavy ze zneužití vašich podnikatelských nápadů považovat zpravidla za neopodstatněné. Mít podnikatelský nápad je totiž jen část úspěchu.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.