Nacházíte se ve veřejném diskusním fóru portálu iPodnikatel.cz, které slouží pro diskuze uživatelů portálu.
V tomto diskusním fóru neprobíhá odborné poradenství ze strany poradců ani pracovníků portálu iPodnikatel.cz.
Odbornou radu můžete získat v klubu Můj iPodnikatel.
Nové téma
  • Strana:
  • 1

poplatky OSA

poplatky OSA 28.02.2011 11:45

prosíme o informaci, jak je to s poplatky za 1 radio, které nám hraje v kadeřnictví, aby tam nebylo tako divné ticho při práci. Stejně ho nikdo neposlouchá, je to jen taková kulisa. Platit normálně za rozhlas, to je v pohodě, ale co ten Intergram, OSA, OAZA a další, kolik jich vlastně je? Uměkci, autoři zvukaři, všichni chtějí peníze. Kdy si přijdou ještě osvětlovači, vrátní a jiní? Děkujime předem za odpověď. S pozdravem kadeřnice z Prahy
  • Kadeřnice
odpovědět citovat

Re: poplatky OSA 28.02.2011 11:45

Ano, správně platíte za rozhlas, jedno rádio - jeden poplatek. Pokud podnikatel užívá více rozhlasových přijímačů je povinen podle zákona č.348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích platit poplatek za každý přístroj. Složitější to bude s autorským zákonem č. 121/2000 Sb. Pokud chcete mít jistotu budete muset kontaktovat právníka. Můj osobní názor je, že autorské poplatky platit nemusíte pokud z provozování rozhlasového přijímače nemáte obchodní prospěch. Je věcí názoru zda máte, či ne. Osobně bych autorské poplatky neplatil a pokud se někdo ozve, že platit musíte, ať Vám doloží z jakého důvodu. Cituji § 30, odst.1 autorského zákona: Za volné užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu fyzické osoby, jehož účelem není dosažení přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu, nestanoví-li tento zákon jinak.
  • Mira
odpovědět citovat
Nové téma
  • Strana:
  • 1
Banner
Novinky z klubu

Aktuálně z klubu Můj iPodnikatel:

2. 4. Nyní pokládejte své dotazy novému erudovanému poradci iPorady Zdeňku Broklovi, který má více než 28-letou praxi v oblasti obchodu, marketingu a řízení firem.

Dotazy pište zde

Váš košík je prázdný
Odběr novinek