Objednávka (vzor)

Jako obchodníci pravděpodobně potřebujete mít neustále po ruce vzory účetních dokumentů, které se týkají prodeje vašeho zboží či služeb. Připravili jsme pro vás proto vzor objednávky.

Objednávka

Objednávka je dokument, kterým potenciální odběratel vyzývá dodavatele k uzavření kupní smlouvy či smlouvy o poskytnutí služby.  Obchodní zákoník nijak nestanoví její přesnou formu, objednávka tedy může být jak písemná tak i ústní.

Běžně dochází mezi prodejci a zákazníky k uzavření ústní objednávky, kdy objednávku zákazník vysloví ústně prodavači a ten mu požadované zboží nebo službu, pokud je k dispozici, ihned prodá.

 

Písemná objednávka je účetní doklad, který slouží zákazníkům i prodejcům jako prvotní podklad pro dodávku zboží nebo služeb. Písemná forma objednávky je vyžadována pouze u zboží nebo služeb, které se prodávají pouze na objednávku, typickým příkladem je internetový obchod.

Formulář (šablona) objednávky

Vzor objednávky ke stažení pro členy klubu Můj iPodnikatel

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Staňte se členem Klubu Můj iPodnikatel

Pomůže vám vydělávat peníze podnikáním!

S klubem Můj iPodnikatel:

Nápady na podnikání

 

Najdete nápad na své podnikání

Vyberete si z 250 předpřipravených nápadů, které fungují. A rovnou si v online aplikaci vytvoříte podnikatelský plán a spočítáte, jestli se vám podnikání vyplatí.

Informace pro podnikatele

 

Budete při podnikání vždy v obraze

Poznáte nejčastější chyby při podnikání, abyste se jim mohli vyhnout. Inspirujete se příběhem začínajícího podnikatele. Načerpáte informace z online kurzů a e-booků ke stažení.

Podnikatel prosperuje

 

Dáte svému podnikání drive

Poradíte se se zkušenými poradci. Navážete nové kontakty s lidmi, kteří řeší stejné věci jako vy. Získáte zvýhodněné nabídky užitečných služeb pro vaše podnikání.

 

Řekněte mi o klubu víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Zavolejte nám nebo nám napište e-mail.

Telefon: +420 577 210 729
E-mail: info@ipodnikatel.cz

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.