Sociální pojištění

Sociální pojištění OSVČ 2014

... ze série Podnikatelské minimum

Sociální pojištění OSVČ 2014
Minimální zálohy na sociální pojištění pro OSVČ budou v roce jen o 4 koruny měsíčně dražší, než tomu bylo loni. Zjistěte podrobnosti.
 
 

Co musíte vědět o sociálním pojištění OSVČ

... ze série Podnikatelské minimum

Sociální pojištění OSVČ
Sociální pojištění je bezesporu jednou za nejkomplikovanějších oblastí, kterou se OSVČ musí zaobírat. Především pak začínající podnikatelé se ztrácejí v množství pojmů a povinností, které na ně ČSSZ klade. Požádali jsme proto vedoucí oddělení metodiky sociálního pojištění OSVČ, Mgr. Zdenku Janeckou, aby odpověděla na několik otázek, které v těch všech zmatcích udělají pořádek. Prozradí vám, jak se to má se sociálním pojištěním u hlavní a vedlejší výdělečné činnosti, na praktickém příkladu ukáže princip výpočtu výše záloh na sociální pojištění a osvětlí problematiku nemocenského pojištění. Více už v samotném rozhovoru.
 
 

Pojištění na sociální zabezpečení – základní informace

... ze série Podnikatelské minimum

Sociální pojištění OSVČ
Víte, z čeho se skládá sociální pojištění, kdy jste povinni jej platit, či co je rozhodná částka příjmu? Základní informace o pojištění na sociální zabezpečení najdete v našem článku.
 
 

Výše pojistného na sociální zabezpečení

... ze série Podnikatelské minimum

Výše sociálního pojištění
Jaká je aktuální výše pojistného na důchodové a nemocenské pojištění pro rok 2014? Jak je to při hlavní a jak při vedlejší výdělečné činnosti? Kolik je minimální a maximální vyměřovací základ? Odpovíme na vše.
 
 

OSVČ a sociální zabezpečení v otázkách a odpovědích

... ze série Podnikatelské minimum

Sociální pojištění OSVČ 2013
Velmi často vaše otázky směřují k problémům spojeným s placením sociálního a nemocenského pojištění na OSSZ. Proto jsme se rozhodli vybrat z příručky vypracované Českou správou sociálního zabezpečení několik nejčastějších otázek.
 
 

Podnikatel na nemocenské

Nemocenské pojištění OSVČ
I podnikatel může mít nárok na nemocenskou. Má to však několik háčků. Kvůli nim řada podnikatelů veřejného nemocenského pojištění nevyužívá. Nemusí, na rozdíl od zaměstnanců se na něm účastní dobrovolně. Podrobnosti o nemocenském pojištění OSVČ v roce 2014.
 
 

Vybíráme z vašich otázek na problematiku sociálního pojištění! Přečtěte si odpověď

Otázky a odpovědi z oblasti sociálního pojištění
Z otázek, které nám denně posíláte, jsme vybrali pět a nechali jejich odpovědi na těch nejpovolanějších, pracovnících ČSSZ, kteří se v této oblasti vyznají nejlépe. Přečtěte si erudovanou odpověď třeba právě na vaši otázku.
 
 

Přehled o příjmech a výdajích pro sociální pojištění

Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2012 - sociální pojištění
Zde najdete ke stažení formulář Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2013 pro účely sociálního pojištění.
 
 

Jak postupovat, když nezaplatíte sociální pojištění

Platba sociálního pojištění
Každý člověk v České republice má povinnost platit sociální pojištění. Za studenta či důchodce jej platí stát, za řádového zaměstnance jeho zaměstnavatel. Jako podnikatelé si placení sociálního pojištění musíte pohlídat sami. Za jeho neuhrazení můžete přijít rychle do potíží.
 
 
  •  Začátek
  •   Předchozí
  •  1 
  •  2 
  •   Další 
  • Konec
 
Banner
Novinky z klubu

Aktuálně z klubu Můj iPodnikatel:

2. 4. Nyní pokládejte své dotazy novému erudovanému poradci iPorady Zdeňku Broklovi, který má více než 28-letou praxi v oblasti obchodu, marketingu a řízení firem.

Dotazy pište zde

Návody pro vás

E-book 30 chyb v prvním roce podnikání

Váš košík je prázdný
Odběr novinek