Půjčky pro podnikatele – základní přehled

Kde a jak nejvýhodněji sehnat potřebný kapitál na financování podnikatelských aktivit? České banky, ale i další finanční společnosti dnes nabízejí bohatou škálu možností a zdaleka nejde pouze o běžný úvěr. Podnikatelé tak potřebují v zásadě jediné – umět se v široké nabídce bankovních půjček orientovat.

Revolvingový úvěr

Je určen fyzickým osobám (podnikatelům) a právnickým osobám, které potřebují dodatečné finanční prostředky na financování provozních potřeb. Revolvingový úvěr je poskytován formou měsíčního regulovaného limitu. Předmětem financování jsou především pohledávky, doplňkově i zásoby. Čerpat lze v českých korunách a na základě dokumentů (seznam faktur, přehled zásob).

Malý úvěr pro podnikatele

Je určen fyzickým osobám (podnikatelům) a právnickým osobám k profinancování menších investičních záměrů. Čerpat lze v českých korunách na základě předložených dokumentů, většinou faktur a smluv.

Účelový úvěr

Je určen fyzickým osobám (podnikatelům) a právnickým osobám na financování přesně vymezených potřeb, převážně investičního charakteru (např. nákup strojů a zařízení, nemovitostí, lze financovat i jejich opravy). Účelový úvěr lze čerpat v českých korunách nebo ve vybraných zahraničních měnách rovněž po předložení faktur a smluv.

 

Hypoteční úvěr

Je určen fyzickým osobám (podnikatelům) a právnickým osobám na financování nemovitostí – jejich nákup, výstavbu i opravy. Čerpání hypotečního úvěru je možné v českých korunách a probíhá na základě příslušných dokumentů. Hypoteční úvěr zpravidla musí být zajištěn nemovitostí.

Vydané záruky

Jedná se o záruky určené fyzickým osobám (podnikatelům) a právnickým osobám, vystavují je mnohé banky žadatelům k zajištění závazků ve prospěch tuzemských i zahraničních oprávněných subjektů. Nejužívanější zajišťovací nástroj zmírňuje obchodní riziko.

Programy s podporou fondů EU

Po vstupu ČR do EU se mnoha subjektům otevřela možnost čerpat podporu z fondů EU, která však vyžaduje finanční spoluúčast žadatelů. Např. ČSOB proto vyvinula speciální schéma financování těchto projektů, které zahrnuje nejen úvěry samotné, ale i přísliby úvěrů požadované státními orgány již při předkládání žádosti o dotaci.

Když potřebujete peníze na podnikání ihned

Jsou situace, kdy živnostník či podnikatel potřebuje mít peníze k dispozici takřka okamžitě. V takovém případě je dobré vyhledat na internetu v nabídkách finančních produktů banku, která poskytuje rychlé podnikatelské půjčky. Jsou bankovní domy, kde žadateli schválí půjčku na počkání. Může se přitom jednat o částky od 30 tisíc do 3 milionů Kč, které lze splácet v období od jednoho do patnácti roků. Většinou lze podnikatelský úvěr vyjednat bez jeho zajištění nemovitostí.

Diskuze k článku

Přidat komentář
catrina Použijte nyní,
Potřebujete naléhavou půjčku?
Pokud máte zájem e-mail s
níže uvedené podrobnosti ...
* Celé jméno:
* Požadovaná výše úvěru:
* Délka úvěru:
* Země:
* Tvůj telefon:
* Měsíční příjem:
* Účel úvěru:
Pošlete e-mail na adresu
Ujistěte se prosím, že výše uvedené informace jsou správné.
Tato služba je poskytovat finanční podporu jednotlivcům,
Společnosti, obchodní muži a ženy, půjčky na auta také k dispozici
Pozdravy,
Paní Catrina
+ 1-469-262-6924
+1 (863)410-6197 WHATSAPP
24hodinová online bankovní služba
11.12.2017 10:34 | Odpovědět
Mr Micheal Peterson Ahoj,
  Potřebujete naléhavou půjčku, to je příležitost s úvěrovou úrokovou sazbou 2%, pokud máte zájem, můžete nás kontaktovat dnes za úvěr prostřednictvím e-mailu:
http://interventionmortgagefirm.com

S pozdravem
1.12.2017 09:49 | Odpovědět
MirekS půjčuji si už radši od nebankovek než od banky. naposledy od pujckypodnikate lum.cz. Je to rychlejší a průhlednější. Smlouva má všeho všudy jednu stranu a nemusíte se tak bát co tam pro vás přichystali za překvapení a kdy vyplave. J efakt že jsem nikdy neměl problém splácet, nedělám si iluze že se tak může daná půjčka dost prodražit, u nebankovky spíš než od banky
28.3.2016 16:55 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.