Půjčky pro podnikatele – základní přehled

Kde a jak nejvýhodněji sehnat potřebný kapitál na financování podnikatelských aktivit? České banky, ale i další finanční společnosti dnes nabízejí bohatou škálu možností a zdaleka nejde pouze o běžný úvěr. Podnikatelé tak potřebují v zásadě jediné – umět se v široké nabídce bankovních půjček orientovat.

Bankovní půjčky a úvěry pro podnikatele

Tuzemský trh s bankovními produktyobecně poskytuje klientům hned několik typů půjček – nejspolehlivější jsou bankovní půjčky, dále pak půjčky on-line, nebankovní půjčky a půjčky bez potvrzení o příjmu. Nejrizikovější jsou půjčky na směnku. V tomto pořadí roste i výše úroků a riziko úvěru.

Bankovní půjčky pro podnikatele

Krátkodobé financování

V případě krátkodobé podnikatelské půjčky je možné čerpat finance od banky ze dvou zdrojů – z kontokorentu a provozního úvěru.

Kontokorent bývá veden jako doplňkový k běžnému účtu podnikatele, ve smlouvě o úvěru je sjednána jen jeho maximální výše. Klient může kontokorent okamžitě čerpat a také flexibilně splácet.

Provozní úvěr je účelovýtermínovaný úvěr, velmi často s předem stanoveným plánem čerpání a splácení.

Dlouhodobé financování

Nezřídka však bývá nutné použít k financování podnikání dlouhodobých půjček, které slouží k financování déle trvajících projektů, což podnikání bývá. Zde si lze vybrat z hypotečního nebo investičního úvěru a leasingu.

Hypoteční úvěr má splatnost až 20 let a za úvěr se ručí nemovitostí, pro kterou je půjčka čerpána (např. nová výrobní hala). Základní principy hypotečního úvěru pro podnikatele jsou stejné jako u klasické hypotéky pro běžné občany.

Investiční úvěr může sloužit nejen k pořízení nemovitostí, strojů nebo zařízení, ale také např. na nákup cenných papírů a dalších podnikatelských investic (podíly ve firmách). Investiční úvěr může být krátkodobý, střednědobý nebo dlouhodobý. Na smluveném období fixace úrokové sazby pak závisí i výše úročení úvěru.

Poslední možností je leasing– tj. pronájem movité věci s případnou následnou koupí za zbytkovou cenu. Předmětem leasingu jsou nejčastěji automobily a různá dopravní technika. Splácí se pravidelné měsíční splátky.

 

Než se však zájemce o jakýkoliv finanční produkt vypraví do banky, měl by si opatřit dostatek informací. Vyplatí se investovat i do konzultací s finančními poradci.

Slovníček pojmů z řeči bankovních poradců

Před zahájením jednání o poskytnutí vhodné bankovní půjčky je užitečné znát několik termínů, které bankovní domy ve svých nabídkách používají.

Povolené přečerpání účtu

Jde o úvěr určený firmám a podnikatelům, kteří potřebují dočasně překlenout rozdíl mezi příjmy a výdaji formou dohodnuté finanční rezervy na účtu.

Kontokorentní úvěr

Je určen podnikatelům a firmám k pokrytí přechodného nedostatku finančních prostředků. Čerpat ho lze v korunách nebo ve vybraných zahraničních měnách. Některé banky nekontrolují účel použití finančních prostředků z čerpaného kontokorentního úvěru podnikatele.

Kreditní karta pro podnikatele

Kreditní karta s úvěrovým limitem v českých korunách je určena fyzickým osobám (podnikatelům) a právnickým osobám, které preferují finanční rezervu bez ohledu na stav svých podnikatelských financí nebo dočasně potřebují překlenout rozdíl mezi příjmy a výdaji ve své firmě. Použití má obdobné jako platební karta, rozdíl je v tom, že podnikatel šetří své finance a čerpá peníze banky, opět většinou bez prokazování účelovosti.

Diskuze k článku

Přidat komentář
catrina Použijte nyní,
Potřebujete naléhavou půjčku?
Pokud máte zájem e-mail s
níže uvedené podrobnosti ...
* Celé jméno:
* Požadovaná výše úvěru:
* Délka úvěru:
* Země:
* Tvůj telefon:
* Měsíční příjem:
* Účel úvěru:
Pošlete e-mail na adresu
Ujistěte se prosím, že výše uvedené informace jsou správné.
Tato služba je poskytovat finanční podporu jednotlivcům,
Společnosti, obchodní muži a ženy, půjčky na auta také k dispozici
Pozdravy,
Paní Catrina
+ 1-469-262-6924
+1 (863)410-6197 WHATSAPP
24hodinová online bankovní služba
11.12.2017 10:34 | Odpovědět
Mr Micheal Peterson Ahoj,
  Potřebujete naléhavou půjčku, to je příležitost s úvěrovou úrokovou sazbou 2%, pokud máte zájem, můžete nás kontaktovat dnes za úvěr prostřednictvím e-mailu:
http://interventionmortgagefirm.com

S pozdravem
1.12.2017 09:49 | Odpovědět
MirekS půjčuji si už radši od nebankovek než od banky. naposledy od pujckypodnikate lum.cz. Je to rychlejší a průhlednější. Smlouva má všeho všudy jednu stranu a nemusíte se tak bát co tam pro vás přichystali za překvapení a kdy vyplave. J efakt že jsem nikdy neměl problém splácet, nedělám si iluze že se tak může daná půjčka dost prodražit, u nebankovky spíš než od banky
28.3.2016 16:55 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.