Speciál: Daňové přiznání 2017

Proč je důležité před zahájením podnikání sepsat podnikatelský záměr

Podnikatelský záměr (podnikatelský plán) je často vnímán jako zbytečný kus popsaného papíru, jehož příprava není pro budoucího podnikatele důležitá a pouze zdržuje od samotného zahájení podnikání. Pokud k tomu vezmeme v úvahu spíše praktické zaměření těch, kteří do podnikání vstupují, je nasnadě ukázat, že podnikatelský záměr má pro podnikání skutečný význam.</>

3 Podnikatelský záměr umožní kvalitní řízení podniku

Podnikatelský záměr je velmi důležitý dokument pro každý podnik, protože umožňuje jeho kvalitní řízení. Řízení podniku je vedeno snahami o neustálou změnu stavu, ve kterém se vaše podnikání právě nachází tak, byste dosáhli původně naplánovaných cílů. Proto je důležité znát jednotlivé dílčí kroky vedoucí k žádoucím změnám, mít možnost tyto změny sledovat, vyhodnocovat a případně je podle okolností ve vztahu k původnímu plánu měnit.

Pokud nemáte podrobný plán, podnikání řídíte nahodile, cíl vaší cesty je nejistý a s velmi malou šancí na konečný úspěch. Díky podnikatelskému záměru můžete každý den, týden a měsíc podrobně kontrolovat, jak váš podnik postupuje k vytyčeným cílům, umožní vám ohlédnout se a v případě, že nejsou naplňovány původní představy, můžete včas provádět opatření k nápravě. Podnikatelský záměr nastiňuje, jakým novým směrem by se vaše podnikání mělo ubírat.

4 Podnikatelský záměr poskytne objektivní pohled

Sepisování podnikatelského záměru vás přinutí shromáždit informace, které jsou k zahájení a řízení podnikání nezbytné. Postupně tak budete získávat stále reálnější obraz o problémech, které vás při založení podniku a jeho řízení mohou potkat. Původní představy o podnikání se tak během práce na podnikatelském záměru mohou podstatně změnit a nabýt konkrétní, ucelenější a hlavně reálnější podoby.

Správný podnikatelský záměr by měl být sestavený s ohledem na skutečnou vnější realitu a na podrobném seznámení s podnikatelským prostředím. Jedině tak má vaše podnikání naději na úspěch.

 

5 Během přípravy podnikatelského záměru se hodně naučíte

V průběhu podnikání dochází ke změnám legislativy, objevuje se stále nová konkurence a jiné krizové situace, které z pozice podnikatele nemůžete příliš ovlivnit. Ani důsledně propracovaný podnikatelský záměr vás pravděpodobně nepřipraví na všechny tyto změny, je však zřejmé, že čím více o problematice podnikání víte, tím lépe, rychleji a efektivněji můžete reagovat i na nečekané okolnosti.

6 Podnikatelský záměr je cestou k získání finančních prostředků

Podnikatelský záměr je velmi důležitý předpoklad pro získání finančních prostředků při založení i dalším rozvoji podniku. Přestože banky poskytují peníze především proti ručení movitým či nemovitým majetkem, mezi investory může sehrát významnou roli i kvalitní podnikatelský záměr, díky němuž budete znát odpovědi na důležité a zásadní otázky ohledně fungování vašeho podnikání, všech jeho zásadních aspektů, souvislostí a potenciálních rizik.

Vzor podnikatelského plánu pro vás

Nabízíme vám pomoc při psaní podnikatelského plánu:

Aplikace na vytvoření podnikatelského plánu

Podnikatelský plán včetně propočtů
bez nutnosti hlubokých znalostí.

6 měsíční přístup stojí 605 Kč vč. DPH

Podnikatelský záměr vzor

Získat přístup

E-book s praktickým návodem na podnikatelský plán

Na 19 stranách je precizně vysvětlen obsah všech kapitol, které by v podnikatelském plánu neměly v žádném případě chybět.

Jen za 150 Kč vč. DPH

Podnikatelský plán vzor

Stáhnout e-book

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.