
Videa s e-booky
5 videí ukáže, jak při podnikání nechybovat. Přestaňte dělat chyby, kvůli kterým proděláváte!
„Cílem projektu je autorská tvorba pohádkových a kouzelných bytostí, které jsou spojené s konkretním místem (dle regionálních pověstí a pohádek). "
Hlavní motivací k mému podnikání byla snaha realizovat se, postavit se nové výzvě (vytvořit si své vlastní pracovní místo, jako maminka 3 dětí).
V listopadu loňského roku jsem se přihlásila do kurzu Základy podnikání (projekt Podnikatelsko-zaměstnanecká centra – Šance pro Moravskoslezský kraj), zpracovala jsem si svůj podnikatelský záměr, zaměřený na šitou tvorbu, převážně na děti (skřítci, víly, pohádkové bytosti, ale i dekorační textil).
V témže měsíci a roce mě po shlédnutí mé dosavadní tvorby oslovila Eva Ševčíková, ředitelka bíloveckého muzea, s nápadem vytvořit skřítky pro nejmenší návštěvníky zdejšího, do té doby málo využitého sklepení. Pro svou tvorbu jsem získala volnou ruku a plnou důvěru. Tak začali vznikat první skřítci, Picmoškové...pěkně jeden za druhým....mnich Jetříšek, holčička Kryšpínka a její bratříček Hadriánek, tatínek Barnabáš a maminka Madlenka. Jak ožívaly jejich loutky pod mýma rukama, vznikl i jejich příběh spojený s kouzelným sklepením bíloveckého muzea.
Na mém projektu spolupracuji s Mgr. Ing. Pavlínou Kourkovou – Ilustrátorkou, která maluje mé skřítky Picmochy, dle mých fotografií. Tyto obrázky budou použity dle grafického zpracování na mé další produkty (dekorační textil, reklamní předměty, vydání knížky pro děti).
V březnu jsem podala žádost o získání regionální značky Moravské Kravařsko. Certifikát jsem získala v květnu při Otevírání Poodří.
V současné době probíhá spolupráce s Destinačním managementem turistické oblasti Poodří-Moravské Kravařsko na projektu Pohádkové Poodří (mé postavičky naleznete od srpna na 10ti zajímavých, pohádkových místech této turistické oblasti).
Můj příběh začal na podzim roku 2011, kdy jsem se přestěhovala do rodinného domu po mé babičce do vesničky jménem Slatina. Jako maminka 3 dětí na mateřské dovolené, jsem měla potřebu si ukrást kousek volného času pro sebe samotnou a to ve chvíli, když děti ulehnou do svých postýlek. Pustila jsem se do kreativní tvorby zpracování ovčího rouna a do šité tvorby (nikdy jsem nešila – jsem samouk), abych mým dětem vykouzlila úsměv na tváři. Díky rodině a přátelům jsem se pustila do další tvorby.
V mé tvorbě jde nejen o ruční práci, ale i o duševní, která vychází ze mě samotné. Mé postavičky jsou originální, jedinečné, nezaměnitelné.
Návaznost na tradiční řemeslo, kde se skýtá mnoho dalších kreativních technik, které mohu při své tvorbě využít.
Na mém podnikání mě baví to, že mohu využít svojí fantazii a kreativitu, kterou přenesu do tvorby dané postavičky (loutky), která pod mými rukami ožívá. Nejkrásnější ocenění pro mne je, když mohu udělat radost sobě i ostatním. Kdo by se nechtěl v dnešní uspěchané době alespoň na chvíli zastavit a vrátit se při pohledu na kouzelné bytosti do bezstarostného dětství.
Oslovit další místa zaměřená na cestovní ruch, obchody s kreativní tvorbou a nebráním se účasti na prodejních akcích, jako jsou trhy, či řemeslná sympozia. Se svými loutkami bych ráda pořádala kreativní kurzy a tvůrčí dílny pro děti i dospělé a mým snem je vydání knížky, ve které ožije příběh mých kouzelných postaviček.
Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.
Jsme vám všude nablízku.
Diskuze k článku
Přidat komentář