E-shop jednoduše a levně

Eshop dnes nepatří mezi položky, které zamávají vaším rozpočtem, ale zorientovat se v množství platforem, na kterých může váš e-shop fungovat, je náročnější. Samozřejmě, že byste si mohli nechat e-shop vytvořit od profesionálů, kterých je dnes nespočet, ale potom musíte počítat s tím, že si sáhnete hlouběji do kapsy.

 Mám pro vás tipy na systémy, které jsou spolehlivé a u neudělají vám vítr v peněžence.

Webnode

Pro úplné začátečníky je Webnode dobrou volbou pro vyzkoušení toho, jak to vlastně na e-shopu chodí. Bezplatná verze je do 10 položek. Pokud vám bude platforma vyhovovat, můžete přikoupit variantu do 100 položek za 167 Kč měsíčně. Tvorba stránek pomocí Webnode je velmi snadná, v češtině a zvládají ji i důchodci ;-)

Wix

Na Wix najdete spousty šablon pro e-shop , které jsou k náhledu, můžete si snadno vyzkoušet jejich funkcionalitu a jsou zdarma. Všechny šablony jsou responzivní, takže se nemusíte bát, že by se k vám zákazník nedostal přes mobil.

Weebly

Na stránce Weebly si také můžete vybrat z množství šablon pro e-shopy. Verze zdarma vám nabídne e-shop do 5 položek, za 4 dolary měsíčně můžete mít na webu až 10 položek, za 8 dolarů až 25. U těchto levných variant, ale počítejte s tím, že budete muset odvádět 3% poplatek za transakci pro Weebly. Pokud se o zisk nechcete dělit, zvolte variantu za 25 dolarů měsíčně, která není nijak limitována.

Práce s Weebly je snadná, intuitivní a svůj e-shop můžete kontrolovat a spravovat klidně z mobilu. Většina úprav jde dělat snadno pomocí Drag&Drop.

Webgarden

Nenákladná platforma pro e-shop je Webgarden, který na mě působí nepříjemněji ze všech zmiňovaných. Na Webgarden se mi líbí výběr šablon a možnost změnit font v šabloně. Navíc si můžete nastudovat, jak vytvořit e-shop přímo na blogu Webgarden, kde najdete seriál Vytváříme eshop.

Open Source redakční systémy

E-shop můžete vytvořit i v redakčním sytému, ale pokud nejste na tomto poli zkušení, bude vám muset pomoct programátor.

Pokračování článku najdete ZDARMA v e-magu Starting Up

Autor: Petra Tabarová

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.