3 důvody, proč investovat do zlata a stříbra ve formě mincí a slitků

Jako podnikatelé i běžní občané máte v dnešní době řadu možností, kam investovat své finanční prostředky. Liší se v rizikovosti, možných výnosech, ale i dalších faktorech. K zajímavým příležitostem rozhodně patří investice do zlata a stříbra ve formě slitků a cihliček.

1. Uchovatel hodnoty peněz

Je známo, že investiční zlato a stříbro jsou velmi stabilními komoditami, a to zejména vzhledem k jejich omezeným světovým zásobám. Díky své cennosti tak neztrácejí na své hodnotě, a to ani v případě, kdy se zrovna nedaří ekonomikám. Pořídíte-li si stříbrné či zlaté mince, nemusíte mít strach z toho, že o svoji investici přijdete z důvodů inflačních a dalších negativních vlivů. Hodnota zlata a stříbra spíše lehce stoupá, takže své vložené finance můžete dokonce navýšit.

2. Snadná směnitelnost

Velkou předností, kterou se investiční zlaté slitky a cihly, potažmo pak i jejich stříbrné varianty mohou pochlubit, je jejich bezproblémová směnitelnost. Peníze za ně dostanete prakticky kdekoliv na světě, stačí si jen vybrat vhodného a spolehlivého kupce.

3. Nákup bez DPH

Investice do zlatých cihel a slitků se vyplatí i z toho důvodu, že nepodléhá DPH, takže nemusíte platit zbytečné peníze navíc.

Tip na investici

Zajímavým produktem, který si nyní díky společnosti Auportal.cz můžete pořídit i u nás, je zlatá mince Lunární série II. - Year of the Pig, již vydala mincovna v australském Perthu. Jde o oblíbenou sérii, která má vyražený motiv na základě čínského kalendáře. Kromě investice se může jednat i o zajímavý dárkový předmět pro vaše známé a blízké. Tato lunární série je k dispozici rovněž ve stříbrné verzi.

Společnost Auportal.cz patří k předním tuzemským prodejcům investičního zlata a stříbra, své produkty nabízí i přes internetový obchod.

Diskuze k článku

Přidat komentář
otakar solden https://bohemianestates.com/
https://www.bydlimesnadno.cz/
2.7.2019 11:12 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.