Možnosti zdrojů financování v začátcích podnikání

Jste rozhodnuti, že budete podnikat a dokonce máte zpracovaný podnikatelský plán? Přemýšlíte, kde sehnat peníze na start podnikání, které tolik potřebujete? Nabízíme vám přehled možných zdrojů financování začátku podnikání.

3 Obchodní partneři

Dodavatelé

Váš budoucí dodavatel je potenciálně někdo, komu na vás může záležet a proto vám může poskytnout finanční prostředky.

Důvodem může být váš záměr odebírat zboží, materiál apod. Toho lze s výhodou využít. Vyčíslete objemy vašich odběrů, zjistěte si, jak významný zákazník budete (nejděte dodavatele, pro kterého významní budete) a začněte vyjednávat o dodávkách s delší splatností, dodávkách na úvěr, do komise apod.

 

Obdobně můžete postupovat v případě dodávky strojů, stavebních oprav apod.

Hledejte další benefity pro vaše potenciální dodavatele jako je např. rozšíření prodejní sítě v nepokrytém území, vytvoření konkurence pro zavedenou značku v daném území nebo prostě jen zvýšení odbytu. Rovněž můžete nabídnout spolupráci podle povahy vaší činnosti. Buďte vynalézaví, hledejte, čím můžete být prospěšní.

Odběratelé

Váš budoucí odběratel je opět potenciálně někdo, komu na vás může záležet a proto vám finanční prostředky může poskytnout.

Důvodem může být jeho potřeba odebírat zboží, materiál, služby apod. Třeba proto, že jste levnější, nebo v kratší vzdálenosti od jeho provozovny než původní dodavatel. Toho lze s výhodou využít.

Vyjádřete nebo vyčíslete vaše přínosy pro možné odběratele, zjistěte si, jak významní se můžete pro své zákazníky stát a začněte vyjednávat. Obdobně můžete postupovat v případě strojů, stavebních oprav apod.

Hledejte další benefity pro vaše potenciální odběratele jako je např. doplnění jejich sortimentu, nevytváření vzájemné konkurence v daném území, netradiční výhody v podobě dopravy, montáže aj. Rovněž můžete nabídnout spolupráci podle povahy vaší činnosti. Opět buďte vynalézaví a hledejte, jak můžete být prospěšní.

4 Leasingová společnost

Leasing– zjednodušeně řečeno pořízení strojů, zařízení, objektů ale i vybavení na splátky je velmi elegantní cestou, jak vyřešit počáteční finanční potřebu.

Celá řada výrobců a dodavatelů ve snaze prodat se snaží najít cesty, jak zákazníkům usnadnit nákup jejich produktů. Proto se spojují s leasingovými společnostmi, které umožní platby rozložit do několika let. Právě toho můžete využít.

Leasingové společnosti zpravidla na rozdíl od bank nepožadují ručení (jistý druh záruky představuje předmět koupě, který je po celou dobu leasingových splátek v majetku leasingové společnosti).

Rozdíl mezi leasingem a úvěrem

Pamatujte, želeasingové společnostise často specializují na různé obory nebo výrobky. Je potřeba navázat kontakt s více leasingovými společnostmi a nechat si připravit nabídky, které můžete vyhodnotit. Nezapomínejte, že často nehledáte nejlevnější cestu k penězům, ale tu existující cestu.

Diskuze k článku

Přidat komentář
ESTHER ANDERW Hledáte podnikatelský úvěr? Osobní úvěr, úvěr na bydlení, úvěr na auto, studentský úvěr, úvěr na konsolidaci dluhu, nezajištěný úvěr, úvěr rizikového kapitálu s úrokovou sazbou 2%, žadatelé o dotaci by měli kontaktovat nás emailem:
16.7.2017 20:13 | Odpovědět
Ruben Kim Jmenuji se Ruben Kim, žiji v Nizozemsku. Chci poděkovat panu Arnoldovi Simpsonovi, který mi pomohl získat půjčku. Za poslední tři měsíce jsem hledala půjčku na vypořádání svých dluhů, všichni se mi snažili vydělat peníze, až jsem se konečně setkal s panem Arnoldem Simpsonem. Dostal mi půjčku ve výši 25 000 eur. Může vám také pomoci. Pomohl mi také některé další kolegy. Pokud potřebujete nějakou finanční pomoc, obraťte se na společnost prostřednictvím e-mailu: () Věřím, že vám může pomoci. Kontakt s ním, aby vám pomohl, stejně jako mi pomáhal. Níže jsou jeho slova povzbuzení pro ty, kteří hledají legitimní a upřímný soukromý věřitel.
16.7.2017 18:06 | Odpovědět
Cristina Nicolae Jmenuji se Cristina Nicolae, z ČR, jediný rodič, před tím, než zemřel můj manžel, že nás opustil tak velkým dluhem, byl jsem tak zmatený a frustrovaný, jak zaplatit obrovský dluh. Jednoho dne, kdy jsem procházel internetem, jsem narazil na svědectví (Andrew Dumitru) o tom, jak mu GINA MORGAN pomohla půjčkou. Takže jsem požádal o půjčku ve výši 62 000 eur s dobou trvání 5 let od společnosti prostřednictvím její pošty (). Když jsem požádal o úvěr, udělal jsem slibu Bohu, že pokud dostanu půjčku. Budu nechat svět vědět, co udělal pro mě, až na mé největší překvapení, za méně než 48 hodin mi půjčka byla poskytnuta s úrokovou sazbou 2%. Teď jsem usadil dluh svého manžela a založil nový vlastní život a svoji vlastní práci. Právě jsem splnil svůj slib. Takže pokud chcete jakýkoliv typ půjčky za méně než 2%, kontaktujte GINA MORGAN LOAN COMPANY LTD na e-mailu
15.7.2017 14:30 | Odpovědět
Heinrich Jesse Potřebujete úvěr? My rozdávat úvěry renomovaných obou osobních jednotlivcům, Spolupracovat firem a investorů. Zajišťujeme auto úvěry, osobní půjčky, vánoční půjčky, podnikatelský úvěr, vzdělávací půjčky, konsolidace dluhu, E.T.C na 3% sazby. Kontaktujte nás s informacemi Jméno: Adresa: Mobil: Částka potřebná: Doba trvání: pro bližší informace.

Finance a poradit. Bez ověření příjmu. Nepotřebujete kreditní skóre. Velmi příznivé úrokové sazby.
Kontaktní osoba Heinrich Jesse
Kontakt E-mail:
http://jessefinanceservice.sluzby.cz/
3.2.2017 02:20 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.