Finanční příspěvky pro začínající podnikatele

Začátek podnikání si žádá mnoho sil a odhodlání. Mimo to je ale náročný také na finanční zdroje, kterých má jen málokterý podnikatel nadbytek. Naopak, často se u začínajících podnikatelů setkáváme s potřebou pokrýt počáteční náklady na zahájení podnikání z cizích zdrojů. Se získáváním komerčních úvěrů mají podnikatelé-začátečníci obecně problém, existují však i jiné způsoby, jak se dostat k penězům na podnikání a to zcela legálně – využít státní podpory. S jakou finanční oporou mohou počítat začínající podnikatelé, kteří se rozhodli realizovat své nápady a podnikatelské sny?

Programy podpory podnikání u ČMZRB

V roce 2014 vám může ČMZRB nabídnout tyto podpůrné programy:

  • INOSTART – zvýhodněné záruky k úvěrům získaným u České spořitelny
  • REVIT – zvýhodněné úvěry pro malé podnikatele v Moravskoslezském kraji
  • Zvýhodněné regionální úvěry v Jihočeském kraji
  • M-záruka – záruky za úvěry pro malé podnikatele

Podrobné informace o možnostech získání peněz od ČMZRB

Příspěvek na podnikání od úřadu práce

Příspěvek na zahájení podnikání

Pokud je budoucí podnikatel registrován na úřadu práce, tak si může zažádat o příspěvek na zřízení společensky účelného pracovního místa za účelem samostatné výdělečné činnosti. K žádosti o příspěvek se dokládá podnikatelský plán, seznam předpokládaných nákladů ke zřízení pracovního místa, ekonomická rozvaha a další doklady související s podnikatelskou činností.

V případě, že úřad práce příspěvek schválí, tak musí být využit ke zřízení pracovního místa, tedy na vybavení a zařízení nutného pro zahájení podnikání, což je následně třeba doložit.

Maximální hranice výše příspěvku na zahájení podnikání činí čtyřnásobek nebo šestinásobek průměrné mzdy v národním hospodářství za předchozí kalendářní rok. Rozhodnutí o přidělení příspěvku je v kompetenci příslušných úřadů práce, které poskytnutí příspěvků schvalují a stanovují kritéria pro jejich poskytnutí.

Překlenovací příspěvek pro podnikatele

Jestliže již byl poskytnut úřadem práce příspěvek na zahájení samostatné výdělečné činnosti, tak lze zažádat ještě o překlenovací příspěvek. Tento příspěvek slouží k úhradě provozních nákladů a jeho využití v rámci uzavřené dohody musí být doloženo. Z překlenovacího příspěvku může být uhrazeno nájemné a služby s ním spojené, náklady na opravu a údržbu provozovny samostatné výdělečné činnosti, náklady na dopravu materiálu apod. Maximální měsíční výše příspěvku činí 0,25 násobek průměrné mzdy a lze jej poskytovat pět měsíců.

 

Zdroj: V textu byly využity informace z publikace Finanční průvodce pro malé a střední podniky aneb kudy vede cesta k penězům vydaná agenturou CzechInvest.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Jerry Carl Ahoj, jsem pane Jerry Carl věřitelem soukromých půjček a já jsem tady, abych splnil vaše sny a získal půjčku. Potřebujete úvěr naléhavě? Potřebujete půjčku na splacení svých dluhů? Potřebujete úvěr na rozšíření svého podnikání nebo založení vlastního podnikání? Jsme tu pro Vás s nízkou úrokovou sazbou ve výši 2% a můžete získat úvěr ve výši 3 000 až 500 000 000 USD, maximální výše úvěru a půjčku až 50 let trvání, nabízíme půjčky v EUR, USD a české koruně pro jednotlivce a organizace. Kontaktujte nás prosím na naší e-mailové adrese
4.3.2018 23:48 | Odpovědět
sharon j Potřebujete půjčku, ale vaše šance na schválení úvěru je téměř impossible.At NEIL HOWARD LOAN LTD, nabízíme úvěry od $ 10,000.00 do $ 700,000,000.00 s okamžitým souhlasem on-line na 3% úroky ročně s až 15 let splácení plánu. Víceúčelové půjčky k dispozici.Profe sionální půjčky, studentské úvěry, půjčky na nemovitosti, podnikatelské úvěry a další nabízíme našim klientům v těchto ($) USD, (£) GBP, (€) Euro.

Kontaktujte nás prostřednictvím naší obchodní e-mailové adresy:
23.1.2018 21:55 | Odpovědět
Jamie Freeman Osobní půjčka?
Podnikatelský úvěr:
Úvěru na bydlení?
Lékařské půjčky?

nemusíte se starat o své finance, protože nabízíme rychlé a spolehlivé půjčky pro všechny, naše služby jsou velmi rychlé a spolehlivé, protože půjčky jsou poskytovány všem potřebným pouze na 2%. Pospěšte si a kontaktujte nás dnes na adrese a užívejte si dnes naše garantované úvěrové služby.
11.1.2018 01:25 | Odpovědět
catrina Použijte nyní,
Potřebujete naléhavou půjčku?
Pokud máte zájem e-mail s
níže uvedené podrobnosti ...
* Celé jméno:
* Požadovaná výše úvěru:
* Délka úvěru:
* Země:
* Tvůj telefon:
* Měsíční příjem:
* Účel úvěru:
Pošlete e-mail na adresu
Ujistěte se prosím, že výše uvedené informace jsou správné.
Tato služba je poskytovat finanční podporu jednotlivcům,
Společnosti, obchodní muži a ženy, půjčky na auta také k dispozici
Pozdravy,
Paní Catrina
+ 1-469-262-6924
+1 (863)410-6197 WHATSAPP
24hodinová online bankovní služba
11.12.2017 10:33 | Odpovědět
Pastor Williams Ahoj

Jsme křesťanská organizace vytvořená tak, aby pomohla lidem, kteří potřebují pomoc, jako je finanční pomoc. Pokud tedy procházíte finančními potížemi nebo máte finanční potíže a potřebujete peníze na zahájení podnikání, nebo potřebujete půjčku na splácení dluhu nebo platbu z vašeho účtu na začátku dobrého jednání, nebo se snažíte získáte půjčky od domácích bank, kontaktujte nás dnes, e-mailem , protože Bible říká: "Lukáš 11:10 Každý, kdo žádá, přijímá, hledá, a kdo klepá, dveře se otevírají. Nechte tuto příležitost vynechat, protože Ježíš je dnes včera stejný a navždy víc. Prosím to vážně a Bůh se bojí lidí.
28.9.2017 15:34 | Odpovědět
Urgo já si pujčoval u jedné nejmenované firmy, která se specializuje na pujcky podnikatelum. Nebankovní, ale seriozní. A chovali se ke mě líp jak v kdejaké bance. Pujcky podnikatelum no.
25.3.2016 17:24 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.