10 tipů, než si pronajmete kancelář v Praze

Vedení vlastní firmy s sebou nese řadu rozhodnutí. Některá jsou méně podstatná, jiná velmi důležitá. Jsou i taková, která mnoho lidí podceňuje, a přitom by si zasloužila velkou pozornost. Mezi ně patří pronájem kanceláře, zvláště pak v Praze.

Věřte, že nejde o snadnou záležitost a není radno k ní tak přistupovat. V tomto článku najdete 10 nejdůležitějších bodů, nad kterými byste se při výběru měli určitě zamyslet. A je přitom jedno, zda jde o váš první pronájem kanceláře nebo stěhování již zaběhnuté firmy.

praha

1Dostatek času

Za jak dlouho chcete být v nových prostorech? Pokud zní odpověď hned, nejspíš vám to nevyjde. Najít prostory pro sídlo firmy je běh na dlouhou trať. Nejdříve je třeba si vše do detailů naplánovat a ujasnit si představu o tom, co vše by vhodné prostory měly splňovat. Nechte si dostatek času na samotné hledání.

Nabídka trhu s realitami je sice široká, avšak při detailním průzkumu brzy zjistíte, že mnoho z těch na první pohled ideálních nemovitostí má nějaký zásadní nedostatek. Toto vše je otázkou několika měsíců. Stěhování větší firmy se může protáhnout i na celý rok.

Realitní poradenská společnost CBRE o tom napsala článek Firmy podceňují hledání sídla, najít kancelář trvá až rok. Nedávejte si nesnadné cíle a počítejte s dostatkem času.

2Vhodná lokalita

Zásadní otázkou je volba lokality. Je pro vaši firmu důležitá prestižní adresa, nebo na ni vaši zákazníci tolik nehledí? Promyslete, odkud za vámi budou cestovat. Máte zákazníky většinou z Prahy nebo celé České republiky? Nebo dokonce ze zahraničí? Podle těchto otázek volte mezi centrem města a okrajovými částmi.

3Bezproblémová dostupnost

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv pražskou část, vždy se zajímejte v první řadě o dostupnost, tedy stanici MHD, metro či vlakové nádraží poblíž vaší adresy. Určitě hraje roli i dostatek parkovacího místa. Jestli chcete, aby k zákazníci jezdili k vám, vybírejte kancelářské prostory i podle toho, jak jednoduše se k vám dostanou. Dostupnost je velmi důležitá i kvůli zaměstnancům. Potřebujete přece, aby se pohodlně a bez větších obtíží dostali do práce.

4Služby v okolí

Pro zaměstnance budou mít význam i služby v okolí. Jsou kolem kanceláří nějaké obchody, restaurace, případně školky? Určitě je to vítané. Čím více takových možností, tím lépe. A ocení to i zákazníci, kteří také budou moci spojit cestu za vámi s dalším programem.

5Dostatečné prostory

Předpokládáte, že bude vaše firma časem růst? Pak se dopředu poptejte po možnostech rozšíření vašich vyhlídnutých prostor. To je zpravidla výhodnější možnost, než znovu stěhovat celou firmu jinam. Stejně tak uvažujte i v případě, že v budoucnu počítáte s potřebou využívat skladovací prostory či showroom. I tady se vám vyplatí myslet na to takto dopředu.

6Rozumná cena

Cena samozřejmě hraje velkou roli. Spočítejte si, jaké výdaje jste schopni jako firma zvládnout. Jde nejen o nájem a poplatky za energie, ale také investici do samotného stěhování, nábytku a dalšího kancelářského vybavení, IT technologií a podobně. Z této cenové kalkulace vycházejte již při vyřazování nevhodných nabídek. Pomoci vám mohou specialisté, kteří se zabývají pronájmem obchodních a komerčních prostor. Například pronájem kanceláře přes CBRE vás vyjde až o 15 % levněji, než při vlastní snaze.

7Pozitivní interiér i exteriér

Dobře si prohlédněte interiéry i okolí nového sídla společnosti. Věřte, že pěkný vzhled a pozitivní působení pracovního prostředí má silný vliv na výkonnost a spokojenost zaměstnanců. Stejně tak budou tyto faktory působit na vaše klienty, kteří by k vám měli jezdit rádi.

8Technický stav kanceláří

Jde o prostory ve staré budově, nebo nové kanceláře? Ať tak, či tak, zjistěte si důkladně, v jakém jsou stavu. Zajímejte  se i o to, zda je například ve starých kancelářích možnost vyměnit okna nebo instalovat klimatizaci. I takové věci mohou být důležité pro pohodový chod firmy.

9Snadné stěhování

Je vaše firma velká? Pak to bude chtít dobře promyslet i samotné stěhování. Dopředu si vyberte spolehlivou stěhovací firmu, která má s touto prací zkušenosti.

10Povinnosti vůči úřadům

Určitě nezapomeňte nahlásit přemístění sídla firmy na všechny příslušné úřady, aby vám nevznikly zbytečné potíže. Zákony a předpisy se neustále mění, zjistěte si tedy raději vždy jejich aktuální stav.

Když se budete držet našich tipů, nestane se pronájem kanceláře noční můrou a agenda kolem něj nespolyká více času, než by měla.

PR článek
 

Diskuze k článku

Přidat komentář
PetrÚčetní Bod č. 9 mohu jen potvrdit. Během 10 let se nám poměrně daří, čili jsme z důvodu kapacity stěhovali dvakrát. Samotný stěhování byl vždy stres, ale opravdu záleží dost na stěhovácích. Ještě bych doplnil, že stěhovací firmy mají většinou i k dispozici krabice, přepravky, atd. čili neztrácejte dopředu čas sháněním krabic od banánů a podobných nesmyslů, jako my poprvé. Též nechte demontáž nábytku, jeho následné ukotvení pro transport, atd. na stěhovací firmě. Sice zaplatíte víc za ztrávený čas, ale vyhnete se pak věcem jako poškrábanýmu sklu na jednacím stole, atd. Pakliže řešite stěhování v Brně, mohu doporučit zde: http://www.stehovani-renax.cz/
30.8.2016 16:29 | Odpovědět

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.